Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Německé úřady zakázaly kvůli suchu tradiční ohně před kostely

Ze světa / kir / ČTK / 20. dubna 2019 19:20
Německé úřady zakázaly kvůli suchu tradiční ohně před kostely

Ilustrační foto: velikonoční oheň
Autor: www.pastorace.cz

Berlín -

Úřady ve východním Německu dnes na několika místech zakázaly tradiční velikonoční slavnost zapalování ohňů před kostely. Učinily tak ve snaze předejít riziku požárů, které vzrostlo v důsledku tepla a sucha.

Hasičům se dnes dopoledne podařilo dostat pod kontrolu lesní požár poblíž města Königs Wusterhausen jihovýchodně od Berlína, jeden z několika, který v uplynulých dnech vypukl ve spolkové zemi Braniborsko. Německo se potýkalo s rozsáhlými požáry lesa zejména během minulého léta, které bylo mimořádně parné a dlouhé.

Podle expertů jsou přírodní katastrofy tohoto typu v souvislosti se změnou klimatu pravděpodobnější než dříve. Spolková vláda hodlá letos schválit balíček opatření na omezení skleníkových plynů s cílem zpomalit globální oteplování.

Zapalování ohňů před kostely a zažehávání velikonočních svící vnášených pak do chrámů má v křesťanské liturgii symbolizovat světlo, které s Ježíšem Kristem přišlo do světa.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
8%
 
Ano
21%
 
Ne, je nás čím dál méně
41%
 
Je to stále stejné
26%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 261)