Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papežský nuncius slavil Velikonoce v pražské Akademické farnosti.

Domácí zpravodajství / juml / Vlastní zpráva / 21. dubna 2019 22:35
Papežský nuncius slavil Velikonoce v pražské Akademické farnosti.

Nuncius Balvo a Tomáš Halík v kostele Nejsvětějšího Salvátora (20. dubna 2019)
Autor: Akademická farnost Praha

Praha - Apoštolský nuncius arcibiskup Charles Daniel Balvo sloužil hlavní velikonoční bohoslužbu  v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora. Při ní bylo letos  pokřtěno a biřmováno 41 dospělých. Nuncius působil při mši velmi bezprostředně, nešetřil humorem a prokázal velký pokrok ve znalosti češtiny, zejména velmi dobrou výslovností.

V Akademické farnosti, sloužící především studentům a učitelům vysokých škol, bylo od pádu komunismu  Mons. Tomášem Halíkem přijato do katolické církve přes dva tisíce dospělých. Z farnosti pochází i řada kněží a řádových sester. 

Život farnosti je velmi bohatý, její aktivity sahají od bohoslužeb přes kurzy základů víry po přednášky, besedy a hudební, literární či filmové večery pro nejšírší veřejnost. K této studentské farnosti patří i sportovní či turistické akce. 

Bohoslužby z kostela Nejsvětějšího Salvátora nezřídka vysílá Český rozhlas. Záznamy kázání a další informace jsou k dispozici na webových stránkách Akademické farnosti.

Arcibiskup Charles Daniel Balvo se narodil 29. června 1951. Na kněze byl vysvěcen 6. června 1976 v New Yorku. Vystudoval kanonické právo. Do diplomatických služeb Vatikánu vstoupil 1. března 1987. V České republice působí jako nuncius od listopadu minulého roku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 122)