Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Konference o financování a podnikání v památkových objektech se uskuteční v dominikánském klášteře

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 9. května 2019 11:13
Konference o financování a podnikání v památkových objektech se uskuteční v dominikánském klášteře

Ilustrační foto: kostel v Neratově v Orlických horách
Autor: www.propamatky.info

Praha - V úterý 28. května se v dominikánském klášteře v Praze koná konference MÁME VYBRÁNO. Konference pravidelně prezentuje možnosti financování obnovy kulturního dědictví a napomáhá sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe. 

Konference se konají pravidelně již od roku 2012. Setkání je určené lidem se zájmem o opravy a využívání památek, majitelům historických staveb, zástupcům státních institucí, církví i všem ostatním, kteří chtějí načerpat inspiraci v oblasti financování památek a sdílet své zkušenosti s ostatními.

Tématem letošního ročníku je kromě financování i prezentace řady příkladů podnikání v památkově chráněných objektech. Přednášející představí své zkušenosti s komerčním podnikáním na několika zámcích a v dalším bloku vystoupí hosté se zkušenostmi v oblastí sociálního podnikání. Mimo jiné bude představen zajímavý projekt komunity v Neratově v Orlických horách. 

Večer jsou účastníci konference zváni na slavnostní vyhlášení vítězné veřejné sbírky ve třech kategoriích letošního ročníku soutěže MÁME VYBRÁNO. 

Konferenci pořádá Institut pro památky a kulturu ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním památkovým ústavem. Bližší informace o programu a podmínkách registrace naleznete na stránkách MÁME VYBRÁNO. V nejbližších dnech bude ukončena možnost uhrazení zvýhodněného registračního poplatku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 311)