Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na Srí Lance se dnes uskutečnily první nedělní bohoslužby od útoků

Ze světa / vlu / ČTK / 12. května 2019 12:08
Na Srí Lance se dnes uskutečnily první nedělní bohoslužby od útoků

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Shehan Peruma

Kolombo - V katolických kostelech na Srí Lance se dnes uskutečnila první pravidelná nedělní liturgie od velikonočních teroristických útoků, při kterých zahynulo více než 250 osob. Informovala o tom agentura AP.

V ulicích vedoucích ke kostelům hlídkují ozbrojení vojáci a policisté a okolí kostelů jsou ohrazená. Každý, kdo vstupuje do ohrazené oblasti, musí předložit průkaz totožnosti a je prohledán. Parkování blízko kostelů je zakázáno a úřady požádaly věřící, aby si nenosili velká zavazadla.

Agentura Reuters také uvedla, že srílanské úřady zatkly duchovního, který studoval v Saúdské Arábii a podle vyšetřovatelů byl ve spojení se Zahránem Hašímem podezřelým z organizování velikonočních teroristických útoků. Zatčený je zakladatelem Centra pro islámskou orientaci, které provozuje mešitu, náboženskou školu a knihovnu v Kattankudy, převážně muslimském městě na východním pobřeží země, odkud pocházel Haším.

O Velikonocích sedm sebevražedných atentátníků zaútočilo na dva katolické a jeden protestantský kostel a tři luxusní hotely. K zodpovědnosti za útok se přihlásil Islámský stát, uskutečnila ho místní skupina radikalizovaných muslimů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jak hodnotíte pastorační praxi katolické církve vůči homosexuálům?
Je dostatečně vstřícná
15%
 
Respektuje jejich orientaci, ale souhlasím, že dle katechismu církev odmítá jejich sexuální život
35%
 
Požadavky katechismu by se měly změnit, nelze vyžadovat celibátní chování od všech homosexuálů
19%
 
Je velmi negativní až vulgární navzdory požadavkům katechismu
31%
 
(Počet hlasů celkem: 263)