Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František chce navštívit Irák, šlo by o první návštěvu

Ze světa / kir / ČTK / 12. června 2019 0:15
Papež František chce navštívit Irák, šlo by o první návštěvu

Ilustrační foto: starokřesťanský klášter sv. Eliáše v Mosulu
Autor: Wikipedia.org / Doug / Wikimedia Commons

Vatikán -

Papež František dnes řekl, že chce příští rok navštívit Irák. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že by šlo o první papežskou návštěvu této blízkovýchodní země.

Záměr jet do Iráku papež sdělil zástupcům charit, které pomáhají křesťanům na Blízkém východě a na jiných místech. Stále mne provází myšlenka, když přemýšlím o Iráku... chtěl bych tam jet příští rok," řekl papež

Války a nepokoje přiměly mnohé křesťany v Iráku a v několika dalších zemích opustit své domovy. Křesťanská menšina v Iráku, ke které patří několik set tisíc lidí, trpěla zejména v době, kdy se rozlehlých částí země zmocnila teroristická skupina Islámský stát (IS). Po porážce IS se jim ale opět svobody vrátily, píše Reuters.V Iráku jsou jak katolíci, tak pravoslavní.

V roce 2000 chtěl tehdejší papež Jan Pavel II. navštívit staré irácké město Ur, ze kterého podle bible pocházel patriarcha a praotec Izraelitů Abrahám. Mělo jít o první část návštěvy Iráku, Egypta a Izraele. Nakonec však selhaly rozhovory s vládou tehdejšího prezidenta Saddáma Husajna, a Jan Pavel II. do Iráku nezavítal.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)