Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Imám z Nigérie riskoval smrt při ochraně životů 262 křesťanů, nyní dostal ocenění

Ze světa / vlu / Krestandnes.cz/CNN / 24. července 2019 20:55
Imám z Nigérie riskoval smrt při ochraně životů 262 křesťanů, nyní dostal ocenění

Abdullahi byl oceněn za to, že poskytl útočiště stovkám křesťanů prchajícími před útoky ozbrojených pastevců
Autor: U.S. Department of State

Lago (Nigérie) - Americká vláda minulý týden ocenila 83letého muslimského klerika, který ukryl 262 křesťanů ve svém domě a mešitě během útoků ozbrojených pastevců ve střední části Nigérie.

Imám Abubakar Abdullahi získal spolu se čtyřmi náboženskými představiteli ze Súdánu, Iráku, Brazílie a Kypru Mezinárodní cenu za náboženskou svobodu (International Religious Freedom Award) za rok 2019.

Abdullahi byl oceněn za to, že poskytl útočiště stovkám křesťanů prchajícími před útoky muslimských pastevců. Pastevci zahájili koordinované útoky na křesťanské farmáře v 10 vesnicích v oblasti Barkin Ladi ve státě Plateau v červnu 2018, upozorňují organizátoři ocenění.

Duchovní odmítl prozradit místo úkrytu křesťanů, když se ho útočníci zeptali, kde se nacházejí. „Imám poskytl útočiště svým křesťanským sousedům, ukryl 262 křesťanů ve své mešitě a ve svém domě. Pak stál před dveřmi konfrontovaný s muslimskými útočníky. Prosil je, aby životy křesťanů ušetřili. Dokonce nabídl výměnu vlastního života,“ řekl podle CNN jeden z organizátorů Sam Brownback.

„Jeho činy svědčí o opravdové odvaze, skutečné nezištnosti a pravé bratrské lásce,“ dodal.

Při útocích ozbrojených pastevců minulý rok zemřelo více jak 80 lidí. Násilí mezi pasteveckým kmenem Fulbů, kteří jsou dominantně muslimové a křesťanskými farmáři je v střední Nigerii přítomné už od roku 2013.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
18%
 
Částečně
4%
 
Ne
78%
 
(Počet hlasů celkem: 318)