Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V chotěbořském kostele hořela zpovědnice, škoda je přes milion Kč

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 3. srpna 2019 13:21
V chotěbořském kostele hořela zpovědnice, škoda je přes milion Kč

V chotěbořském kostele svatého Jakuba Staršího začala v noci na dnešek hořet zpovědnice
Autor: HZS Vysočina

Chotěboř (Havlíčkobrodsko) - V chotěbořském kostele svatého Jakuba Staršího začala v noci na dnešek hořet zpovědnice a jeden z oltářů. Hasiči oheň uhasili za několik minut. Škoda podle jejich odhadu převýší milion korun, kvůli silnému zakouření byla poškozená i výmalba kostela. Zraněn nikdo nebyl, uvedla dnes na webu krajských hasičů jejich mluvčí Petra Musilová. Příčinu požáru budou vyšetřovatelé hasičů teprve zjišťovat.

Oznámení o požáru dostali hasiči pár minut po půlnoci, zasahovaly tam jejich čtyři jednotky. Vyšetřovatelé hasičů se do kostela vrátí dnes odpoledne, příčinu požáru budou hledat s přizvanými odborníky.

Kostel patří římskokatolické církvi, v minulosti byl několikrát přestavován. Vnitřní zařízení má podle údajů na webu farnosti převážně novogotický charakter. Omítky a výmalby farnost obnovila před devíti lety a před dvěma lety opravovala krov věže.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 824)