Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně

Ze světa / / ČTK / 26. září 2019 8:52
Trump propagoval svobodu vyznání na akci, kde byla řeč o pronásledování Ujgurů v Číně

Ilustrační foto: muslimská menšina činských Ujgurů
Autor: Profimedia

New York -

Americký prezident Donald Trump  na okraj jednání OSN vyzval k ukončení pronásledování na základě náboženského vyznání, a to na akci, kde se mluvilo o pošlapávání práv čínských menšinových Ujgurů Pekingem. Informovala o tom agentura Reuters. Trump se ve svém projevu nicméně konkrétně o Ujgurech nezmínil a slíbil darovat na ochranu svobody vyznání 25 milionů dolarů (asi 600 milionů korun).

"Jedním jasným hlasem dnes Spojené státy vyzývají země celého světa, aby ukončily náboženské pronásledování," řekl Trump, který z akce krátce na to odešel. Nevyslechl si tak řeč ženy z čínské provincie Sin-ťiang, jejíž otec skončil v jednom z internačních táborů pro Ujgury. "Peking se domnívá, že islám je nemoc, která se dá vyléčit tvrdou rukou," řekla Jewher Ilhamová.

Čínu nicméně ve svém vystoupení kritizoval viceprezident Mike Pence. "Čínská komunistická strana zatkla křesťanské pastory, zakázala prodej bible, zničila kostely a uvěznila více než milion Ujgurů," řekl.

Náměstek amerického ministra zahraničí John Sullivan bude v úterý hostit akci, kde bude náboženská svoboda muslimských Ujgurů hlavním tématem. Podle něj je třeba, aby Čína ukončila "kruté, nehumánní a ponižující zacházení s obyvateli Sin-ťiangu". Agentura Reuters ale poznamenala, že zatím není jasné, kolik zemí Sullivanovo pozvání přijme, protože jím budou riskovat hněvivou reakci Pekingu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
39%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 319)