Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského

Ze světa / juml / ČTK / 4. října 2019 22:31
Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského

Stefan Wyszyński
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Vatikán - Papež František uznal zázrak připisovaný někdejšímu polskému kardinálovi Stefanu Wyszyńskému, čímž otevřel cestu k blahořečení tohoto duchovního. Včera o tom informoval Vatikán. Kdy a kde se přesně církevní obřad spojený s beatifikací bude konat, zatím není jasné. Poláci si Wyszyńského velmi váží především za jeho postoje za komunistického režimu.

Polská média v minulosti informovala o nevysvětlitelném uzdravení mladé ženy ze Štětína, která koncem 80. let onemocněla rakovinou štítné žlázy a podle lékařů neměla šanci přežít. Skupina řádových sester a dalších věřících tehdy ve svých modlitbách prosila kardinála Wyszyńského o přímluvu za uzdravení nemocné ženy. Ta se pak opravdu náhle uzdravila a nemoci se nadobro zbavila.

Stefan Wyszyński, kterého Poláci považují za symbol odboje duchovních proti komunistickému režimu, strávil v 50. letech během zesíleného pronásledování katolické církve tři roky v internaci. V letech 1948 až 1981 zastával funkci polského primase, ve své vlasti má přezdívku Primas tisíciletí. Patřil k lidem, k nimž měl velmi blízko papež Jan Pavel II., který také pocházel z Polska a před 30 lety proces blahořečení Wyszyńského inicioval.

Beatifikace je v římskokatolické církvi stupněm před prohlášením za svatého.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
MOdlitba za domov 2019

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 578)