Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Svět si připomíná Říšský pogrom, tzv. Křišťálovou noc

Domácí zpravodajství / kir / www.ekumenickarada.cz / 9. listopadu 2019 10:47
Svět si připomíná Říšský pogrom, tzv. Křišťálovou noc

ilustrační foto zdemolované výlohy židovského obchodu
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Praha - Dnešní noc, z 9. na 10. listopadu, si svět připomíná 81. výročí tzv. Říšského pogromu, známého u nás spíš pod názvem "Křišťálová noc".

Při té příležitosti Ekumenická rada církví upozorňuje na své nedávné prohlášení, v kterém byl odmítnutý antisemitismus ve všech jeho formách. Text prohlášení najdete zde:

Ekumenická rada církví je vděčná za dlouholetou spolupráci s Federací židovských obcí v ČR (FŽO), která je jejím členem pozorovatelem.

Tématice pronásledování pro víru, včetně problematiky antisemitismu, bude 27. listopadu věnována akce s názvem Červená středa - Společně za víru a svobodu, kterou ERC organizuje spolu s Českou biskupskou konferencí (ČBK) a FŽO. Více i na webu http://www.cervenastreda.cz

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
44%
 
(Počet hlasů celkem: 133)