Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Svět si připomíná Říšský pogrom, tzv. Křišťálovou noc

Domácí zpravodajství / kir / www.ekumenickarada.cz / 9. listopadu 2019 10:47
Svět si připomíná Říšský pogrom, tzv. Křišťálovou noc

ilustrační foto zdemolované výlohy židovského obchodu
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Praha - Dnešní noc, z 9. na 10. listopadu, si svět připomíná 81. výročí tzv. Říšského pogromu, známého u nás spíš pod názvem "Křišťálová noc".

Při té příležitosti Ekumenická rada církví upozorňuje na své nedávné prohlášení, v kterém byl odmítnutý antisemitismus ve všech jeho formách. Text prohlášení najdete zde:

Ekumenická rada církví je vděčná za dlouholetou spolupráci s Federací židovských obcí v ČR (FŽO), která je jejím členem pozorovatelem.

Tématice pronásledování pro víru, včetně problematiky antisemitismu, bude 27. listopadu věnována akce s názvem Červená středa - Společně za víru a svobodu, kterou ERC organizuje spolu s Českou biskupskou konferencí (ČBK) a FŽO. Více i na webu http://www.cervenastreda.cz

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 894)