Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Deník: Kněze z Plzeňska biskup postavil mimo službu kvůli podezření ze zneužívání

Kraje: Plzeňský / juml / ČTK / 6. února 2020 21:07
Deník: Kněze z Plzeňska biskup postavil mimo službu kvůli podezření ze zneužívání

Biskup Tomáš Holub
Autor: Člověk a víra / Lucie Horníková

Plzeň - Plzeňský biskup Tomáš Holub postavil v polovině ledna mimo službu dlouholetého kněze farnosti v Dolní Bělé na severním Plzeňsku, uvedl dnes server Deník.cz, podle kterého je kněz podezřelý ze sexuálního zneužívání.

Biskup rozhodl, aby se dotyčný do ukončení vyšetřování zdržel veřejného kněžského působení. Holub Deníku.cz potvrdil, že opatření preventivního charakteru souvisí s podezřením z pochybení v chování ve výkonu kněžské služby. "Toto rozhodnutí je v současnosti preventivního charakteru, další kroky budou podniknuty v souladu s oficiálním vnitrocírkevním vyšetřováním a vyšetřováním orgánů činných v trestním řízení. Nic nechceme maskovat, ale bližší informace v současné době nemohu poskytnout, nyní nelze nic bližšího zveřejnit," cituje web Holuba. Redakce Deníku.cz uvedla, že kontaktovala i kněze, k záležitosti se ale nechtěl vyjádřit.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 894)