Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor

Domácí zpravodajství / kir / ČTK, iROZHLAS.cz / 9. února 2020 22:36
Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor

Erazim Kohák
Autor: Wikipedia.org / P.matel / Wikimedia Commons

Praha - V sobotu zemřel český filozof Erazim Kohák. Bylo mu 86 let. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdil farář sboru Českobratrské církve evangelické v Praze u Klimenta David Balcar jehož byl Kohák aktivním členem. Kohák se ve své práci zabýval zejména ekologickými tématy a byl aktivním členem řady environmentálních organizací. Pocházel z rodiny nekomunistických druhoválečných odbojářů, po únoru 1948 s rodiči emigroval do Spojených států.

Před návratem ze Spojených států žil dlouhodobě v malém domku uprostřed lesů ve státě New Hampshire. Ochranu životního prostředí považoval za jedno z nejdůležitějších témat. V Americe jeden čas působil i jako pastor.

Erazim Kohák vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. V roce 2013 prezident Miloš Zeman Kohákovi propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 894)