Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Diecézní charita Plzeň nabízí lidem v karanténě krizovou pomoc

Kraje: Plzeňský / / ČTK / 24. března 2020 17:58
Diecézní charita Plzeň nabízí lidem v karanténě krizovou pomoc

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni
Autor: Wikipedia.org / Sudo77 / Wikimedia Commons

Plzeň -

Diecézní charita Plzeň nabízí telefonickou krizovou službu lidem, kteří jsou kvůli riziku šíření koronaviru v karanténě nebo kvůli nouzovému stavu nevycházejí z domu. Linky nabídla terénní krizová služba, intervenční centrum i poradna pro cizince a uprchlíky. Linku pro duchovní rozhovor zřídilo i biskupství, řekl  ČTK mluvčí charity Petr Šimek.

"Někteří lidé se ocitli v sociální izolaci, což se může odrazit na psychice a následně i na fyzickém zdraví. Jiní zase nově tráví většinu dne v nevelkém prostoru s vícečetnou rodinou, a tak mohou čelit nezvyklým situacím a problémům od ponorkové nemoci až po domácí násilí," popsal. Charita proto kromě jiné pomoci nezapomíná ani na ty, na jejichž psychiku těžce dolehlo omezení volného pohybu anebo strádají duchovně.

"Pokud do Kontaktního centra pro osoby v nouzi zřízeného městem Plzeň nebo na celostátní linku 112 zavolá osoba spíše s psychosociálními problémy, jako je třeba deprese, předají telefonisté kontakt na naši službu a my klientovi poskytneme psychickou podporu," řekla Lada Vlčková z Terénní krizové služby. Podle ní se také zvyšuje míra domácího násilí. "I v této oblasti dokáže charita pomoci, neboť pracovníci terénní krizové služby pracují zároveň i pro intervenční centrum, a tak si s problematikou domácího násilí vědí rady," uvedla.

Plzeňská poradna pro cizince a uprchlíky zase pracuje na poradenství a informační kampani pro cizince, kteří nezřídka čelí propouštění z práce. Snaží se je informovat o správném postupu při přerušení výroby či ukončení pracovního poměru, radí jim, na co mají nárok, a upozorňuje je na aktuální změny v možnostech dalšího zaměstnávání v souvislosti s nařízeními vlády.

Plzeňské biskupství také podle Šimka zřídilo novou telefonní linku pro duchovní rozhovor. Pomoc na ní nabídli například misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné v Plasích, psychoterapeuti a další lidé.

Kontakty na krizové linky a e-maily jsou na stránkách diecézní charity.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Diakonie

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
94%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 200)