Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Rumunsku byl vysvěcen nejmladší biskup katolické církve

Ze světa / vlu / KAP/Ravat / 6. července 2020 17:34
V Rumunsku byl vysvěcen nejmladší biskup katolické církve

Pomocný biskup Cristian Crişan
Autor: Vaticannews.com

Blaj - V neděli 21. června 2020 přijal biskupské svěcení v rumunské Blaji Cristian Dumitru Crişan, pomocný biskup archieparchie rumunské řeckokatolické církve Făgăraş a Alba Iulia. V lednu byl zvolený synodem církve a volbu potvrdil papež František. S datem narození 11. října 1981 se stal nejmladším biskupem katolické církve. Jen o čtyři dni starší je biskup ukrajinské řeckokatolické církve Stepan Sus, který přijal biskupské svěcení v Kyjevě 12. ledna 2020.

Nejmladší biskup světa studoval v Římě na Papežském orientálním institutu a Lateránské univerzitě, později se v Paříži, kde byl rektorem rumunské řecko-katolické misie ve Francii, zapsal na pedagogickou fakultu Katolického institutu a Univerzitu politických věd. Od října 2018 koordinoval pastoraci rumunských řeckokatolíků v Itálii.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)