Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Jižní Koreji byl zatčen vůdce hnutí Sinčchondži

Ze světa / vlu / ČTK / 2. srpna 2020 11:17
V Jižní Koreji byl zatčen vůdce hnutí Sinčchondži

Hnutí založil I Man-hi v roce 1984
Autor: Wikipedia.org

Soul - Jihokorejské úřady dnes zatkly zakladatele a vůdce náboženského hnutí Sinčchondži, které bylo v únoru centrem šíření koronaviru v zemi. Osmaosmdesátiletý I Man-hi čelí podle tiskových agentur obvinění, že před úřady tajil klíčové informace, čímž bránil vyhledávání lidí, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými.

Hnutí Sinčchondži je spojováno s více než 5200 případy nákazy koronavirem, což představuje 36 procent z celkového počtu infekcí v Jižní Koreji, uvedla agentura Reuters.

Hnutí Sinčchondži se inspiruje křesťanstvím, i když se od jeho učení zásadně odchyluje, a bývá považováno za sektu. Odhaduje se, že má více než 200.000 členů.

Infekci mezi členy hnutí podle dřívějších zpráv zřejmě v únoru roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku. Většina infekcí byla spojena s jedním kostelem ve městě Tegu, kde se věřící scházejí.

Vůdce hnutí I Man-hi epidemii nemoci covid-19 označil za „ďáblův čin“, který má zastavit rozrůstání hnutí Sinčchondži. Prokuratura vůdce obviňuje, že před úřady skrýval podrobnosti o členech hnutí a o místech, kde se scházejí. Podezřelý je také ze zpronevěry 5,6 miliardy wonů (105 milionů Kč) z církevních fondů.

Hnutí Sinčchondži v prohlášení uvedlo, že jeho vůdce byl znepokojen požadavky vlády na zveřejnění osobních údajů o členech. Nikdy se ale podle sdělení nepokoušel tyto informace tajit.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)