Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František podepíše v Assisi novou encykliku

Ze světa / kir / ČTK, cirkev.cz / 8. září 2020 18:23
Papež František podepíše v Assisi novou encykliku

Bazilika sv. Františka v Assisi
Autor: wikipedia.org

Vatikán/Řím - Papež František příští měsíc uskuteční svou první cestu mimo Řím od doby, kdy Itálie začala zavádět opatření proti šíření koronaviru. Vatikán oznámil, že 3. října zavítá do italského města Assisi. "Návštěva se uskuteční v soukromí, bez účasti věřících," uvedl mluvčí františkánského řádu Enzo Fortunato. Čeká se, že papež v Assisi podepíše svou novou encykliku nazvanou „Bratři všichni“ o bratrství a sociální náklonnosti.

Dokument se patrně soustředí na papežovy názory na to, jak by měl svět vypadat po pandemii nemoci covid-19, napsala agentura Reuters. Pandemie podle papežových dřívějších prohlášení ukázala, jak křehká může být lidská existence a jak důležitá je vzájemná pomoc.

Assisi se nachází zhruba dvě hodiny jízdy autem severně od Říma. Ve městě se narodil zakladatel františkánského řádu svatý František z Assisi, podle kterého si současný papež zvolil své jméno. Naposledy se papež František vydal mimo Řím koncem února, kdy navštívil italské město Bari.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
20%
 
Ne
33%
 
(Počet hlasů celkem: 54)