Nový film Perníková věž je o lidech, o vztazích (i sousedských), o drogách (to především), ale je to i zajímavý detektivní příběh z dílny hudebníka a scénáristy Martina Němce s perfektní kamerou. Upozornění pro diváky: Během jeho sledování nelze vypnout mozek!
(c) Foto: Martin Veselý/S PRO ALFA FILM CZ, a.s.


V domě, kde bydlí mladík jménem Jakub, dojde k tragédii. Zahynula jeho "téměř" sousedka a jak se později ve filmu ukáže, i celoživotní láska Věra. Jakub, který se s přítelem Radkem zabývá občasným prodejem a častým užíváním drog, je přesvědčen, že za její smrt a patrně i znásilnění je zodpovědný jistý "Pexeso", bohatý muž zabývající se všemi druhy nezákonného obchodu. Jakub chce dívky smrt pomstít a tak se rozjede reálná zápletka s překvapivým koncem.

Lehce naznačený děj nového českého filmu Milana Šteindlera Perníková věž se dostává do českých kin. Námět ze současné doby pocházející z dílny hudebníka a scénáristy Martina Němce (kapelník skupiny Precedens) v sobě kombinuje lidské vztahy, detektivní děj, černý humor a téma sousedských vtahů v činžovním domě. Červenou nití celého filmu jsou drogy a jejich užívání.

Šteindlerův film v žádném případě téma drog na rozdíl od "travkařských filmů" poslední doby neidealizuje. Ba spíše naopak. Ukazuje "pohodový svět" drog i z hlediska jiných pohledů, např. bezmocných rodičů.
(c) Foto: Martin Veselý/S PRO ALFA FILM CZ, a.s.


Na kráse berou filmu některé vyprávěcí monology a určitá nereálnost několika situací. Na druhou stranu si pozornost zaslouží výborná kamera Richarda Řeřichy a herecké výkony ve vedlejších rolích písničkáře Pepy Nose a Vítěslava Jandáka.

Perníková věž je filmem, který donutí diváka přemýšlet a vtáhne ho do děje. Určitě stojí za to ho shlédnout vícekrát, i když se happy endu ve filmu nedočkáte. Pokud ale na něj vyrazíte, jistě nebude litovat!