Ministr kultury Pavel Dostál (ČSSD) překvapil nejen své stranické kolegy, ale i své rodinné příslušníky prohlášením, že by se v brzké době rád stal řádným členem katolické církve, ke které měl prý již od narození velmi kladný postoj.

Ve svém dnešním prohlášení pro Magazín ChristNet.eu tvrdí: "Chtěl bych vejít do lůna své matky církve, do které byl nedávno přijat i můj nejoblíbenější zpěvák Daniel Hůlka."

Ministr Dostál věří, že to tentokrát dopadne lépe, než když byl omylem přijat do KSČ. Svůj údajný omyl Dostál vysvětluje svou mladickou nerozvážností, když začal věřit v to, že byl svět stvořen Bohem za pomoci Sovětského svazu.

"Moc rád vzpomínám na rákosku z hodin náboženství dopadající na mé tělo, protože její síla ze mě udělala řádného člověka. Nebýt toho, tak bych jistě nebyl ministrem kultury," uvádí v prohlášení Dostál, který po vstupu do katolické církve vidí své místo v péči o navrácený církevní majetek.

Své snahy by chtěl ministr především zaměřit na shánění peněz na opravy vzácných historických památek. Jak se Dostál svěřil Magazínu ChristNet.eu, bude především hledat možnosti pronájmu kostelů a klášterů pro potřeby amerických a britských filmařů, kteří za pár záběrů do svých hororů dají církvi miliony.

Dostálovo prohlášení vyvolalo paniku mezi jeho stranickými kolegy. Podle ministryně školství Petry Buzkové (ČSSD) je Dostálovo rozhodnutí velmi alarmující. "Pavel dokáže totiž lidi kolem sebe pro věci doslova nadchnout. Mám trochu strach o Standu Grosse či Vladimíra Špidlu, aby Pavlovu vlivu nepodlehli."

Se stejným překvapením přijala Dostálovo rozhodnutí jeho rodina a blízcí známí. "Nemám slov," řekla užasle Dostálova bývalá kolegyně z deníku Právo, která nechtěla být jmenována. Dostál prý vždy dokázal všechny kolem příjemně šokovat, ale toto prý doopravdy nečekala.

V samotné katolické církvi vyvolalo Dostálovo rozhodnutí protichůdné reakce. Zatímco u českých biskupů ministrovo rozhodnutí bylo přivítáno většinou pozitivně, někteří moravští biskupové jsou k ministrovu obrácení skeptičtí.

"Nevěřím, že by to mohl myslet vážně. Nejdříve ať vykoná pěší pouť do Olomouce a pak se pobavíme o dopisech, článcích a urážkách, kterými mě ministr mnohokrát počastoval," sdělil Magazínu ChristNet.eu prostřednictvím svého sekretáře olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Naopak nadšení z Dostálova návratu neskrýval P.Jenda Balík, ředitel Sekce pro mládež ČBK. "Počítám, že ministr Dostál přijede na nejbližší Celostátní setkání mládeže a bude tam mít svědectví," řekl P. Balík s tím, že jeho tajné přání je obrácení prezidenta Václava Klause a Miroslava Grebeníčka.