Stále více manažerů a vedoucích zaměstnanců řeší rostoucí stres z práce a nejistotu v době ekonomické krize netradičním způsobem. Ztracenou sílu a motivaci k práci se snaží načerpat návštěvou želivského kláštera, který se stává ideálním místem pro odpočinek a meditaci.

„V posledních několika měsících zaznamenáváme zvýšený zájem o náš klášter mezi mladými manažery, kteří si k nám přicházejí odpočinout od práce a potřebují si s někým nezaujatým popovídat o svých starostech,“ potvrzuje správce kláštera František Marek, kterého neobvyklý zájem v těchto letních měsících překvapil.

Za současné ekonomické situace firmy v posledních týdnech bilancují a chystají další vlnu propouštění, která má podle odborníků přijít na podzim. „Strach o zaměstnání a odpovědnost manažerů za firmu stojí za nezvykle rychlým nárůstem stresu, se kterým je potřeba se vyrovnat a meditace na klidném místě je jedním z možných a účinných řešení,“ dodává správce Marek.

Kromě obvyklých metod odbourávání pracovního stresu se začínají objevovat relativně nové způsoby. Mezi ně patří právě návštěva takových míst, které v sobě spojují nejenom klidné a duchovní místo, ale také historicky a kulturně zajímavé prostředí pro odpočinek.

Želivský klášter má bohatou historii. V padesátých letech minulého století sloužil komunistům jako koncentrační tábor pro kněze a řeholníky. Mezi milovníky zlatavého moku je vyhlášen především pro neopakovatelnou chuť tří druhů klášterního piva, které se vyváží i několika států v Evropě.