Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biskup Konzbul připomněl v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

Domácí zpravodajství

Biskup Konzbul připomněl v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

ČTK / 27. 6. 2022 20:50

Lidé v sobotu zaplnili kostel v Moravské Nové Vsi, kde se uskutečnila mše pod vedením brněnského biskupa Pavla Konzbula. Byla připomínkou loňského tornáda, které na Břeclavsku a Hodonínsku připravilo o život šest lidí a poničilo asi 1200 domů včetně právě kostela v Moravské Nové Vsi.

Ze světa

V USA začaly v reakci na rozhodnutí soudu zavírat potratové kliniky

ČTK / 25. 6. 2022 12:53

V USA začaly v reakci na rozhodnutí soudu zavírat potratové kliniky V některých amerických státech začaly zavírat potratové kliniky bezprostředně poté, co nejvyšší soud v pátek zrušil právo amerických žen na přerušení těhotenství, dané verdiktem z roku 1973. Asi polovina z 50 amerických států pravděpodobně po přelomovém výroku nejvyšší americké soudní instance zavede nová omezení nebo zákazy potratů. V některých státech přitom začal zákaz interrupcí již platit.

Domácí zpravodajství

Ve Velehradu se na 4. a 5. července připravují cyrilometodějské slavnosti

ČTK / 22. 6. 2022 20:41

Ve Velehradu se na 4. a 5. července připravují cyrilometodějské slavnosti Ve Velehradu na Uherskohradišťsku se na 4. a 5. července připravují tradiční cyrilometodějské slavnosti. Patří k nejvýznamnějším církevním svátkům v zemi, připomínají příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Ze světa

Izraelští archeologové objevili jednu z nejstarších mešit na světě

ČTK / 22. 6. 2022 20:23

Izraelští archeologové objevili jednu z nejstarších mešit na světě Tým izraelských archeologů objevil a vykopal pozůstatky jedné z nejstarších mešit na světě, píše dnes zpravodajský web The Times of Israel. Malá modlitební síň ze sedmého století byla objevena při archeologických pracích, jež předcházely výstavbě nových čtvrtí v beduínském městě Rahat na okraji Negevské pouště.

Ze světa

Evropské židovské sdružení představilo index tolerance k Židům v Evropě

ČTK / 22. 6. 2022 8:16

Evropské židovské sdružení představilo index tolerance k Židům v Evropě Evropské židovské sdružení (EJA) dnes na konferenci v Budapešti představilo studii míry tolerance a respektu k Židům ve 12 evropských zemích s největší židovskou menšinou.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Donace.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 870)