Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Vláda chce uzavřít smlouvy s církvemi k peněžnímu vyrovnání. Věci veřejné protestují

ČTK, paves / 19. 2. 2013 21:48

Smlouvy s 16 církvemi a náboženskými společnostmi, jež se týkají finančního vyrovnání a vycházejí z přijatého zákona o církevních restitucích, chce vláda podepsat už tento pátek. Neoficiální informaci ČTK dnes potvrdil Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí, s níž bude vláda mimo jiné dohodu uzavírat. Smlouvy počítají i s možností využití dluhopisů. Vláda by je měla projednat na středečním zasedání. Proti pátečnímu podpisu protestují Věci veřejné (VV), a to kvůli ústavním stížnostem na restituce. 

Ze světa

Kardinál potrestaný za krytí pedofilie má volit papeže, věřící proti tomu podepisují petici

ČTK / 19. 2. 2013 21:45

Americký kardinál Roger Mahony, kterého katolická církev zbavila možnosti vykonávat některé církevní obřady, se chce zúčastnit volby nového papeže. Duchovní potrestaný za krytí pedofilního skandálu katolických kněží v Los Angeles tím pobouřil část věřících, kteří podepisují petici proti jeho účasti na konkláve, které bude nového papeže volit. Italský kardinál a expert na církevní právo Velasio De Paolis dnes listu La Repubblica řekl, že mu ve volbě papeže nelze bránit.

Kultura

Církevní památky Zlínského kraje otevřou své brány turistům

ČTK / 19. 2. 2013 21:38

Vybrané církevní památky ve Zlínském kraji budou od května do září opět přístupné i mimo bohoslužby. Do projektu nazvaného Otevřené brány je zatím přihlášeno 22 kostelů v regionu. Loni do nich zavítalo téměř 81.000 turistů. Otevřené brány jsou ojedinělým projektem Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého, farností i měst a obcí. Letos se uskuteční jeho pátý ročník, který se ponese ve znamení oslav cyrilometodějského výročí.

Domácí zpravodajství

Návrh ČSSD na zrušení církevních restitucí bude řešit soudkyně Formánková

ČTK / 19. 2. 2013 21:34

Návrh poslanců ČSSD na zrušení zákona o církevních restitucích bude jako soudkyně zpravodajka řešit Vlasta Formánková. Určil ji algoritmus, jehož prostřednictvím si ústavní soudci rozdělují důležité případy. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.

Ze světa

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání

ČTK / 19. 2. 2013 21:29

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání Rozšiřující se spektrum ruských politických stran chce obohatit nová Strana desatera přikázání (PDZ). Mluvčí ruské pravoslavné církve na pondělním ustavujícím sjezdu prohlásil, že strana by měla "sjednotit ruský lid" a vrátit do politiky mravní rozměr vyjádřený už v jejím názvu. Do stranických řad prý budou mít dveře otevřené nejen stoupenci většinového pravoslaví, ale i muslimové a židé.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
28%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
14%
 
(Počet hlasů celkem: 104)