Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Před 240 lety byl zrušen jezuitský řád

ČTK / 20. 7. 2013 23:27

Bulou nazvanou Dominus ac redemptor noster zrušil před 240 lety, 21. července 1773, papež Kliment XIV. řád Tovaryšstvo Ježíšovo, který je znám spíše jako jezuitský řád. Vydal ji na naléhání Francie, Španělska a Portugalska, které se obávaly rostoucí moci řádu.

Domácí zpravodajství

Církevní restituce jsou právně čisté, stížnost Procházkové zamítnuta

ČTK / 20. 7. 2013 10:02

Církevní restituce jsou právně čisté, stížnost Procházkové zamítnuta Přijetí zákona o církevních restitucích neprovázel žádný trestný čin. K tomuto závěru dospělo pražské vrchní státní zastupitelství (VSZ), které proces přijetí normy zkoumalo na základě několika různých podání občanů.

Ze světa

Papež ustavil novou komisi, má dohlížet na vatikánské úřady

ČTK / 19. 7. 2013 14:03

Papež ustavil novou komisi, má dohlížet na vatikánské úřady Papež František dnes ustavil novou komisi, která mu má pomoci s reformou úředního aparátu ve Vatikánu. Informoval o tom jeho mluvčí Federico Lombardi. Komise, která se bude zodpovídat přímo hlavě katolické církve, má navrhnout, jak zlepšit chod administrativy, a to včetně finančních institucí.

Ze světa

Redemptoristé zvou arcibiskupa Bezáka do Česka, naše kláštery jsou mu otevřené říkají

Sme.sk / 17. 7. 2013 17:52

Redemptoristé zvou arcibiskupa Bezáka do Česka, naše kláštery jsou mu otevřené říkají Bývalého trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka se již zastali kardinálové Duka a Vlk, biskup Václav Malý či teolog Tomáš Halík, nyní přišla z Česka další podpora, hlavní představený řádu Redemptoristů Josef Michalčík nabízí Bezákovi možnost působit v některém z klášterů.

Kultura

V Plzni bude v chodníku vidět, kudy vedla stěna cenného kostela

ČTK / 17. 7. 2013 17:06

Lidé v Plzni by mohli už za několik měsíců při průchodu lokalitou U Zvonu v centru města vidět, kudy vedlo obvodní zdivo historicky cenného špitálního kostela. Jedna stěna kostela svaté Máří Magdalény ze začátku 14. století, který byl nedávno prohlášen kulturní památkou, má být vyznačena v novém chodníku.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 177)