Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papeže Františka čekají v Brazílii mohutná bezpečnostní opatření

Ze světa

Papeže Františka čekají v Brazílii mohutná bezpečnostní opatření

ČTK / 17. 7. 2013 16:58

Brazílie podnikne mohutnou bezpečnostní operaci na ochranu papeže Františka během jeho návštěvy příští týden. Ministerstvo obrany, které bezpečnostní akce koordinuje, chce především zabránit opakování sociálních nepokojů, které v brazilských ulicích propukly minulý měsíc, napsala agentura AFP.

Domácí zpravodajství

Zeman s Dukou zahájili stavbu hospice

ČTK / 16. 7. 2013 17:49

Zeman s Dukou zahájili stavbu hospice Hospic Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku dnes zahájil stavbu samostatné budovy pro mobilní hospic. Položení základního kamene se zúčastnili prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka. Pro Zemana to byla zároveň první návštěva hradeckého kraje v nejvyšší státní funkci.

Domácí zpravodajství

Zahraniční novináře šokovala Babákova slova o židovském ministru financí

ČTK / 16. 7. 2013 9:05

Zahraniční novináře šokovala Babákova slova o židovském ministru financí Za šokující či diletantský považují oslovení zahraniční novináři žijící v Praze nedělní výrok poslance Věcí veřejných (VV) Michala Babáka o Židovi a státní kase. Pokud by se něco takového stalo v západní Evropě, politik by musel rezignovat, nebo alespoň odejít ze strany, domnívají se zpravodaj BBC v Praze Rob Cameron a dopisovatel německého listu Die Welt v Praze Hans-Jörg Schmidt.

Domácí zpravodajství

Zeman s Dukou dnes navštíví hospic v Červeném Kostelci

ČTK / 16. 7. 2013 8:32

Zeman s Dukou dnes navštíví hospic v Červeném Kostelci Prezident Miloš Zeman dnes navštíví Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Domov svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Za doprovodu kardinála Dominika Duky se v Červeném Kostelci zúčastní slavnostního položení základního kamene pro výstavbu mobilního hospice.

Domácí zpravodajství

Polský kněz z venkova se vzepřel episkopátu, farníci ho brání

ČTK / 15. 7. 2013 15:24

Polský kněz Wojciech Lemanski dnes odmítl opustit farnost na východě Polska, jak mu to nařídil biskup za kritiku, kterou Lemanski adresoval polskému episkopátu. Vzpoura duchovního vyvolala podle agentury AFP v této silně katolické zemi velké emoce.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)