Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Soud v USA obvinil ze zabití rodiče, léčili dítě modlitbou

ČTK / 23. 5. 2013 11:35

Ze zabití vlastního syna obvinil soud v americké Filadelfii rodiče, kteří sedmiměsíčního Brandona neléčili a nevyhledali lékařskou pomoc, jen se za něj modlili. Chlapec zemřel na bakteriální zápal plic a potkal ho tak stejný osud jako jeho sourozence Kenta, který v roce 2009 zemřel ve věku dvou let rovněž na zápal plic.

Domácí zpravodajství

Duka se zúčastní pietního aktu Jáchymovské peklo

APHA / 23. 5. 2013 8:44

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se 24. května 2013 od 14.30 hodin zúčastní vzpomínkového pietního aktu "Jáchymovské peklo", který organizuje Konfederace politických vězňů a který má připomenout utrpení politických vězňů komunismu.

Domácí zpravodajství

Patriarcha Bartoloměj se dnes setká s Dukou a Rumlem

ČTK / 23. 5. 2013 6:38

Patriarcha Bartoloměj se dnes setká s Dukou a Rumlem V České republice je na návštěvě nejvyšší autorita pravoslavné církve. Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj dnes navštíví kostel sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici a poobědvá s kardinálem a nejvyšším zástupcem české římskokatolické církve Dominikem Dukou. Setká se též se šéfem Ekumenické rady církví Joelem Rumlem.

Domácí zpravodajství

Duka se ohradil k prezentaci své vytržené věty k Putnovi

dominikduka.cz / 22. 5. 2013 20:54

Duka se ohradil k prezentaci své vytržené věty k Putnovi Dominik Duka poskytl v sobotu 18. května při podpisu Memoranda o rozvoji venkova rozhovor redaktorce ČT, která se ho mimo jiné dotázala na jeho osobní názor na skutečnost, že prezident ČR odmítnul jmenovat Martina C. Putnu profesorem. V médiích se pak objevila jen jedna věta vytržená z kontextu.

Ze světa

Vatikán zveřejnil první zprávu o boji proti praní špinavých peněz

ČTK / 22. 5. 2013 17:41

Vatikánský úřad pro kontrolu finančních toků (AIF) loni obdržel šest interních zpráv o podezřelých transakcích, zatímco v předešlém roce pouze jednu. Dvě z těchto zpráv pak předal vatikánským vyšetřovatelům. Úřad to dnes uvedl ve své vůbec první výroční zprávě. Vatikán se rozhodl úřad zřídit, aby se vyhnul podezření, že podporuje ilegální aktivity.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
12%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 64)