Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Do Vatikánu se k volbě papeže sjíždějí poslední kardinálové

Ze světa

Do Vatikánu se k volbě papeže sjíždějí poslední kardinálové

ČTK / 5. 3. 2013 10:43

Ve Vatikánu dnes pokračují generální kongregace kardinálů, kteří v době neobsazeného papežského stolce řídí římskokatolickou církev a kteří stanoví termín zahájení volby nového nejvyššího pontifika.

Ze světa

Kanadský kardinál Ouellet říká, že ostatní budou lepším papežem než on

ČTK / 5. 3. 2013 9:45

Kanadský kardinál Ouellet říká, že ostatní budou lepším papežem než on Kanadský kardinál Marc Ouellet, jeden ze žhavých kandidátů na papeže, doporučil volícím kardinálům, ať vyberou raději někoho jiného, kdo zastane úřad lépe než on. Ouellet je kardinálem od roku 2003 a už dříve prohlásil, že stát se papežem by pro něj byla "noční můra". Očekává ale, že volba padne na neevropského kandidáta, napsala agentura Reuters.

Ze světa

Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže

ČTK / 4. 3. 2013 18:00

Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže Římská krejčovská firma Gammarelli, která už téměř dvě století šije pro Vatikán, dnes ve výloze svého obchodu vystavila roucha připravená pro budoucího papeže. V ulici Via Santa Chiara poblíž Pantheonu jsou k vidění tři sady oblečení ve třech velikostech: jednu z nich si těsně po svém zvolení obleče nová hlava katolické církve, aby v něm poprvé vystoupila před veřejnost.

Domácí zpravodajství

Nový prezident uctí v katedrále památku sv. Václava

APHA / 4. 3. 2013 8:26

Nový prezident uctí v katedrále památku sv. Václava V den složení prezidentského slibu 8. března 2013 uctí v 11.15 hodin nový prezident republiky Miloš Zeman v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha památku národního světce knížete sv. Václava. Ve svatovítské katedrále ho uvítá arcibiskup Jan Graubner, který zastoupí kardinála Duku.

Domácí zpravodajství

Ve Vatikánu se dnes sejde přípravné shromáždění kardinálů

ČTK / 4. 3. 2013 8:19

Ve Vatikánu se dnes sejde přípravné shromáždění kardinálů Ve Vatikánu se dnes poprvé sejde shromáždění kardinálů, jejichž hlavním úkolem bude připravit volbu nového papeže. Takzvaná generální kongregace, která po únorové rezignaci Benedikta XVI. řídí katolickou církev, zasedne v 09:30 SEČ a bude se scházet každý den. Celkový počet jednání si stanoví sami její účastníci.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)