Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Bezák se nesmí nadále vyjadřovat do médií, ani o duchovních tématech

Ze světa

Bezák se nesmí nadále vyjadřovat do médií, ani o duchovních tématech

Sme.sk / 3. 3. 2013 22:58

Arcibiskup Bezák se až do definitívního dořešení jeho dalšího působení v církvi má zdržet jakýchkoli vyjádření do medií a to včetně duchovních rozhovorů. Požadavek prefekta Kongregace pro biskupy kardinála Marca Ouelleta mu ve středu (27. 2.) tlumočil na setkání v Říme generální představený řehole redemptoristů, informuje slovenský deník Sme.

Ze světa

Britský kardinál O'Brien se omluvil za své sexuální chování

ČTK / 3. 3. 2013 22:32

Britský kardinál O'Brien se omluvil za své sexuální chování Kardinál Keith O'Brien, který na počátku týdne odstoupil z postu arcibiskupa, v dnešním prohlášení zveřejněném skotskou církví přiznal nevhodné sexuální chování a omluvil se. Současně slíbil, že se napříště nebude účastnit veřejného života církve.

Domácí zpravodajství

Tisícovka lidí ve Frenštátě uctila při bohoslužbě památku obětí výbuchu domu

ČTK / 3. 3. 2013 17:16

Tisícovka lidí ve Frenštátě uctila při bohoslužbě památku obětí výbuchu domu Přibližně tisícovka lidí uctila dnes ve Frenštátě pod Radhoštěm ekumenickou bohoslužbou pod širým nebem památku obětí tragického výbuchu domu. Explozi plynu pravděpodobně úmyslně zosnoval jeden z nájemníků. Šest lidí včetně možného viníka zemřelo, mezi nimi tři děti. Další byli zraněni.

Domácí zpravodajství

Hokejový pohár biskupa Vokála vyhrál tým Salaš Hradec Králové

Vlastní zpráva / 3. 3. 2013 14:03

Hokejový pohár biskupa Vokála vyhrál tým Salaš Hradec Králové Ve včerejším finálovém utkání křestanské amatérské hokejové ligy (KAHL) porazil tým Salaš Hradec Králové Klofany 4:3. V napínavém zápase hradecký tým nečekaně otočil nepříznivé skóre 0:3 a získal tak pohár biskupa královéhradecké diecéze Jana Vokála. V zápase o třetí místo obhájila ŘKF Polička výsledkem 2:0 třetí pozici z minulého roku nad nováčkem ligy HC Vraníci Slatiňany.

Kultura

Tichý svědek volby papežů Sixtinská kaple zjevuje mistrovské dílo Michelangela a dalších

ČTK / 3. 3. 2013 10:28

Tichý svědek volby papežů Sixtinská kaple zjevuje mistrovské dílo Michelangela a dalších Sixtinská kaple ve Vatikánu, kterou zná celý svět díky na klíč zamčeným volbám papeže, se pyšní mnoha skvostnými díly Michelangela Buonarottiho a dalších předních renesančních umělců. Nyní bude hostit volbu již 266. papeže v historii římskokatolické církve.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
47%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 36)