Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vojenský kaplan dělá prakticky stejnou práci jako kdysi politruk, tvrdí komunista

Domácí zpravodajství

Vojenský kaplan dělá prakticky stejnou práci jako kdysi politruk, tvrdí komunista

Vlastní zpráva / 2. 3. 2013 21:46

Komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček dnes v deníku Právo odmítl snahu odvolat náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro školství a bývalého politruka Václava Sloupa (KSČM) a označil ji za politický rasismus. Podle europoslance je třeba hodnotit náměstka hejtmana „podle aktivity a nikoliv podle nálepky“.

Domácí zpravodajství

Petici proti registraci potratového přípravku RU-486 podepsalo již 46.000 občanů

ČTK / 2. 3. 2013 14:09

Petici proti registraci potratového přípravku RU-486 podepsalo již 46.000 občanů Petici protestující proti probíhající registraci potratového přípravku Mifegyne (RU-486) podpořilo od jejího zahájení během jednoho měsíce téměř 46 tisíc občanů.

Ze světa

Účastník minulého konkláve zveřejnil své vzpomínky

ČTK / 2. 3. 2013 13:56

Účastník minulého konkláve zveřejnil své vzpomínky Být členem konkláve je velmi zvláštní: jste odříznuti od světa, nemůžete si vzít telefon a hlídají vás, tvrdí emeritní westminsterský arcibiskup kardinál Cormac Murphy-O'Connor, který se zúčastnil posledního volebního shromáždění kardinálů, při němž se Joseph Ratzinger stal papežem Benediktem XVI.

Domácí zpravodajství

Benedikt XVI. chtěl tento rok navštívit Slovensko

Vlastní zpráva / 1. 3. 2013 23:41

Benedikt XVI. chtěl tento rok navštívit Slovensko Emeritní pontifik Benedikt XVI. se při krátkém středečním setkání se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem zmínil, že měl v plánu letos navštívit Slovenskou republiku. Rozhovor v italštině zachytila kamera televizní agentury RomeReports.com. Prezident dnes již emeritní papeži odpověděl, že je na Slovensku vždy vítán.

Ze světa

V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství

ČTK / 1. 3. 2013 18:55

V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství Nejméně pět desítek egyptských křesťanů zadržely tento týden úřady v libyjském Benghází kvůli podezření, že šíří křesťanství. Podle nejmenovaných bezpečnostních zdrojů agentury AFP měla skupina u sebe bible, spisy podporují konverzi ke křesťanství a obrázky Ježíše Krista. Libyjské úřady již dříve upozornily, že obracení na víru je v převážně muslimské zemi zakázáno. Napětí mezi muslimy i křesťany tento týden stouplo i v sousedním Egyptě.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024
Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)