Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel

Domácí zpravodajství

Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel

ČTK / 1. 3. 2013 17:35

Podobu některých částí prezidentské inaugurace, která jej za týden uvede do funkce hlavy státu, dnes Miloš Zeman probíral s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. Při odchodu ze schůzky kardinál Duka řekl, že kvůli svým povinnostem spojeným s volbou nového papeže se možná slavnostního aktu nebude moci zúčastnit. Zastoupit by jej v takovém případě měl olomoucký arcibiskup a místopředseda biskupské konference Jan Graubner. 

Ze světa

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí

ČTK / 1. 3. 2013 12:30

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí Vatikán dnes rozeslal všem kardinálům pozvánky na první poradní zasedání, na němž se bude mimo jiné projednávat příprava shromáždění, jež zvolí papeže. Takzvaná generální kongregace se uskuteční v pondělí od 9:30 SEČ, informovala agentura ANSA.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi

ČTK / 1. 3. 2013 12:26

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi Ústavní soud (ÚS) již obdržel všech 16 smluv, které premiér Petr Nečas (ODS) před týdnem podepsal se zástupci církví. Soud si je od vlády vyžádal kvůli rozhodování o předběžném opatření. ČSSD chce, aby soudci zakázali plnění smluv, dokud nerozhodnou o návrhu na zrušení zákona o církevních restitucích. O případném předběžném opatření bude plénum ÚS jednat znovu v úterý, řekl ČTK šéf protokolu ÚS Vlastimil Göttinger.

Ze světa

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev

ČTK / 28. 2. 2013 15:16

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev Australský kardinál George Pell, který je nejvyšším představitelem římskokatolické církve ve své zemi, dnes veřejně kritizoval odstupujícího Benedikta XVI. Kardinál, který se v příštích dnech zúčastní volby nového papeže, pontifikovi vyčetl, že svým krokem církev destabilizoval a že tím zkomplikoval postavení jeho budoucího nástupce. Podle agentury AFP je tak otevřená kritika z úst vysoce postaveného náboženského činitele velmi výjimečná.

Ze světa

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost

ČTK / 28. 2. 2013 15:12

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost Papež Benedikt XVI. se dnes rozloučil v Apoštolském paláci s kardinály přítomnými ve Vatikánu. Šlo o jeho poslední oficiální akci v hlavním papežském sídle před ukončením jeho působení v čele římskokatolické církve.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
47%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 36)