Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Benedikt XVI. si ponechá jméno a stane se

Ze světa

Benedikt XVI. si ponechá jméno a stane se "emeritním papežem", nosit bude bílou kleriku

ČTK / 26. 2. 2013 23:32

Papež Benedikt XVI. se po čtvrteční rezignaci bude oslovovat "Jeho Svatost Benedikt XVI., emeritní papež" nebo "Jeho Svatost Benedikt XVI., emeritní pontifik římský". Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Federico Lombardi.

Ze světa

Maďarský ústavní soud zrušil část církevního zákona týkající se registrací církví

ČTK / 26. 2. 2013 14:26

Maďarský ústavní soud dnes zrušil části sporného církevního zákona, které se týkají registrace církví parlamentem. Dnes o tom informovala agentura MTI. Zákon mimo jiné vyžadoval, aby oficiální status církve schválila ústavní většina poslanců, což podle soudu může vést k politickému rozhodování. Zmíněný právní předpis v minulosti kritizoval například generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud dnes o smlouvách s církvemi nerozhodl, nechá si je předložit

ČTK / 26. 2. 2013 14:20

Ústavní soud dnes o smlouvách s církvemi nerozhodl, nechá si je předložit Ústavní soud (ÚS) dnes o návrhu na předběžné opatření kvůli smlouvám státu s církvemi nijak nerozhodl. Nechá si předložit všechny smlouvy, vládě k tomu dal třídenní lhůtu. Plénum se k další poradě sejde znovu za týden, řekl ČTK generální sekretář soudu Tomáš Langášek.

Ze světa

Vyšetřovací zpráva o Vatileaks bude důvěrná, obdrží ji nový papež

ČTK / 26. 2. 2013 0:35

Vyšetřovací zpráva o Vatileaks bude důvěrná, obdrží ji nový papež Zpráva vyšetřovací kardinálské komise, která měla vnést světlo do aféry s únikem důvěrných dokumentů z Vatikánu, zůstane zatím tajná. Papež Benedikt XVI. dnes rozhodl, že její obsah si bude moci prostudovat až jeho nástupce. Informoval o tom mluvčí Vatikánu. Média dosud spekulovala, že zprávu by papež mohl předložit kolegiu kardinálů ještě před volbou nové hlavy katolické církve a tak ji ovlivnit.

Ze světa

Papež vydal dekret, který může uspíšit volbu jeho nástupce

ČTK / 25. 2. 2013 21:01

Papež vydal dekret, který může uspíšit volbu jeho nástupce Benedikt XVI. dnes vydal dekret Normas nonnullas, jímž změnil pravidla konání konkláve - shromáždění kardinálů, které bude po papežově rezignaci volit novou hlavu katolické církve. Volební sbor se nyní může sejít dříve než 15 dní po Benediktově odchodu ohlášeném na 28. února.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)