Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb

Ze světa

Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb

vatikannews.va / 23. 10. 2019 10:04

Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“.

Ze světa

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář

ČTK / 22. 10. 2019 20:52

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář Papež František se potýká s těžkou finanční krizí v církevním státě, kterému možná už za čtyři roky bude reálně hrozit bankrot. Ve své nové knize nazvané Giudizio Universale (Poslední soud) to tvrdí italský investigativní novinář Gianluigi Nuzzi. Ten své závěry vyvozuje z několika tisíc dosud nezveřejněných dokumentů a z rozhovorů s představiteli Vatikánu.

Domácí zpravodajství

Zádušní mše v katedrále sv. Víta připomněla oběti heydrichiády

ČTK / 21. 10. 2019 7:00

Zádušní mše v katedrále sv. Víta připomněla oběti heydrichiády Zástupci církví, armády, válečných veteránů, sokolů a dalších organizací se v sobotu v katedrále svatého Víta poklonili památce tří stovek příbuzných a spolupracovníků parašutistů, kteří se v květnu 1942 podíleli na provedení atentátu na zastupujícího říšského prorektora Reinharda Heydricha. Podobně jako v předchozích letech za ně v chrámu arcibiskup Dominik Duka sloužil zádušní mši.

Domácí zpravodajství

Patriarcha Bartoloměj navštívil Prahu. Na Foru 2000 kritizoval globalizaci

ČTK / 19. 10. 2019 20:34

Patriarcha Bartoloměj navštívil Prahu. Na Foru 2000 kritizoval globalizaci Globalizace ve své současné podobě sleduje pouze ekonomické ukazatele a vytváří tím diktaturu konzumerismu. Je třeba k ní vytvořit alternativu, která bude řešit i sociální problémy a dopady hospodářského rozvoje na životní prostředí, řekl na úvod závěrečného dne mezinárodní konference Forum 2000 konstantinopolský patriarcha Bartoloměj I.

Domácí zpravodajství

Zasedá synoda starokatolické církve

starokatolici.cz / 18. 10. 2019 22:29

Zasedá synoda starokatolické církve Ve dnech 17. – 19. října se v Bystřici pod Hostýnem koná 50. synoda Starokatolické církve v ČR. Delegáti a delegátky z řad věřících i duchovních reprezentující jednotlivé farnosti budou projednávat změny ústavy umožňující efektivnější fungování církve či recepci ekumenických dokumentů s Římskokatolickou církví a lutherskou Švédskou církví. Na pořadu synody jsou ale také otázky financování církve či víry a lidské sexuality.

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz
Ackerman

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
83%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
16%
 
(Počet hlasů celkem: 325)