Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Alžbětinky převzaly provoz pražské Nemocnice sv. Alžběty

Domácí zpravodajství

Alžbětinky převzaly provoz pražské Nemocnice sv. Alžběty

ČTK / 11. 10. 2019 13:10

Pražskou Nemocnici sv. Alžběty od začátku října převzal Konvent sester alžbětinek v Praze. Pro nemocnici se 106 lůžky, ambulantní péčí a 170 zaměstnanci tak skončilo čtyřleté období insolvence. Smlouva o koupi byla součástí reorganizačního plánu.

Domácí zpravodajství

Hradecký krajský soud rozhodl 21 z 30 žalob čínských křesťanů

ČTK / 11. 10. 2019 12:28

Hradecký krajský soud rozhodl 21 z 30 žalob čínských křesťanů Krajský soud v Hradci Králové, který má pobočku v Pardubicích, dosud rozhodl o 21 z 30 žalob čínských křesťanů na české ministerstvo vnitra. Číňané, kteří se v Česku dožadují azylu, žalovali ministerstvo kvůli neudělení mezinárodní právní ochrany. Pravomocná jsou zatím čtyři rozhodnutí,  z toho třikrát dostali čínští stěžovatelé za pravdu.

Domácí zpravodajství

CVVM: Nejvíc lidé věří policii a armádě, nejmíň církvím a stranám

ČTK / 11. 10. 2019 10:31

CVVM: Nejvíc lidé věří policii a armádě, nejmíň církvím a stranám Z institucí veřejného života Češi i nadále nejvíc důvěřují policii a armádě, naopak nejméně církvím a politickým stranám. Vyplývá to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). 

Ze světa

Německem otřásl útok na synagogu v Halle; ve městě jsou dva mrtví

ČTK / 11. 10. 2019 13:18

Německem otřásl útok na synagogu v Halle; ve městě jsou dva mrtví Německem ve středu otřásl útok na synagogu a židovský hřbitov v Halle na východě země. Zemřela při něm jedna žena. Jeden muž byl zastřelen v nedalekém rychlém občerstvení a nejméně dalšídva lidé utrpěli střelná zranění. Jednoho podezřelého už policie zadržela, po dalším nejméně jednom pachateli stále pátrá. Čin může mít pravicově extremistické pozadí.

Domácí zpravodajství

Setkání evangelické liturgické iniciativy se uskuteční v bývalém klášteře v Táboře

Vlastní zpráva / 7. 10. 2019 15:12

Setkání evangelické liturgické iniciativy se uskuteční v bývalém klášteře v Táboře Křesťanská iniciace bude tématem setkání evangelické liturgické iniciativy v Táboře. Setkání se uskuteční v pátek 25. října. Hlavním tématem setkání bude téma uvedení do křesťanského života. Účastníci budou diskutovat o křtu, konfirmaci (evangelická obdoba biřmování) a večeři Páně (eucharistii).

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz
Ackerman

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
83%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
16%
 
(Počet hlasů celkem: 325)