Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Neratově opravují prosklenou střechu kostela

Domácí zpravodajství

V Neratově opravují prosklenou střechu kostela

ČTK / 22. 8. 2022 8:48

Oprava prosklené střechy poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově na Rychnovsku za 19 milionů korun je v polovině. První etapa skončila v červenci a druhá by měla začít v září. Oprava střechy byla nutná, protože do ní zatékalo, cílem je také snížit střešní vlhkost. 

Ze světa

Nikaragujská opozice vyzvala papeže Františka, aby se vyjádřil k situaci v zemi

ČTK / 20. 8. 2022 18:30

Nikaragujská opozice vyzvala papeže Františka, aby se vyjádřil k situaci v zemi Nikaragujská opozice a více než dvě desítky bývalých hlav států a vlád španělsky mluvících zemích vyzvaly papeže Františka, aby se veřejně vyjádřil k situaci v Nikaragui. Katolická církev a její představitelé totiž čelí rostoucímu tlaku úřadů této středoamerické země. Podle opozice v Nikaragui vládne diktatura prezidenta Daniela Ortegy a jeho manželky a viceprezidentky Rosarie Murillové.

Ze světa

Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení

ČTK / 20. 8. 2022 18:22

Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení Kanadský kardinál Marc Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení, které proti němu vznesla nejmenovaná žena v rámci hromadné žaloby proti katolické arcidiecézi v Quebeku. Kardinál v prohlášení uvedl, že obvinění považuje za nactiutrhačné.

Domácí zpravodajství

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce

Vlastní zpráva / 15. 8. 2022 17:42

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce Na střeše evangelické fary v Poděbradech vyrábí od začátku srpna elektřinu 16 fotovoltaických panelů. Malá fotovoltaická elektrárna s výkonem zhruba 6,5 kW sníží na faře náklady na elektřinu zhruba o polovinu.

Ze světa

Policie v Nikaragui diskriminuje církev

ČTK / 14. 8. 2022 21:40

Policie v Nikaragui diskriminuje církev Nikaragujská policie už týden znemožňuje katolickému biskupovi v Matagalpě Rolandovi Álvarezovi opustit své sídlo. Álvarez patří k nejkritičtějším představitelům katolické církve vůči vládě prezidenta Daniela Ortegy a úřady ho viní z aktivit, které destabilizují zemi. Církevnímu hodnostáři vyjádřili podporu další biskupové i věřící, Vatikán zatím k případu mlčí.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)