Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katoličtí kněží v Německu přes zákaz Vatikánu požehnali homosexuálním párům

Ze světa

Katoličtí kněží v Německu přes zákaz Vatikánu požehnali homosexuálním párům

Vlastní zpráva / 10. 5. 2021 21:27

Německé farnosti zvou ve dnech kolem 10. května „ke službě požehnání pro všechny zamilované“. Akce nazvaná „Láska vítězí“ byla spuštěna v Hamburku. Homosexuální páry jsou zvány také, což přitahuje pozornost veřejnosti, neboť vatikánská Kongregace pro nauku víry v polovině března prohlásila, že katolická církev není schopna homosexuálním svazkům žehnat.

Ze světa

Papež vyzval k řešení situace v Jeruzalémě, Izrael mezinárodní tlak odmítá

ČTK / 10. 5. 2021 9:57

Papež vyzval k řešení situace v Jeruzalémě, Izrael mezinárodní tlak odmítá Papež František v neděli s vyzval k nalezení společných řešení situace v Jeruzalémě. Modlí se, aby převážila multikulturní identita města. Premiér Benjamin Netanjahu uvedl, že Izrael odmítá tlaky, aby nerozšiřoval výstavbu ve východním Jeruzalémě.

Ze světa

Tálibán vyhlásil klid zbraní. Zpráva přichází po krvavém útoku na dívčí školu

ČTK, red. / 10. 5. 2021 9:47

Tálibán vyhlásil klid zbraní. Zpráva přichází po krvavém útoku na dívčí školu Afghánské povstalecké hnutí Tálibán vyhlásilo třídenní příměří na dobu muslimského svátku íd al-fitr.  Svátek se slaví po skončení postního měsíce ramadánu. Oznámení Tálibánu přichází dva dny poté, co při útoku na dívčí školu na západě Kábulu zahynulo více než 50 lidí, převážně dívek. Hnutí obvinění z útoku odmítlo.

Domácí zpravodajství

Na Bílé Hoře proběhne akt smíření více jak stovky protestantských a katolických duchovních

www.iniciativasmireni2020.cz / 6. 5. 2021 23:10

Na Bílé Hoře proběhne akt smíření více jak stovky protestantských a katolických duchovních V sobotu 8. 5. proběhne na návrší Bílé hory akt smíření u příležitosti 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Setká se tam více než 60 katolických kněží a 60 protestantských kazatelů, aby si vzájemně vyjádřili odpuštění vzájemných zranění z minulosti. Tato Iniciativa smíření byla původně plánována na 7. listopadu 2020, ale kvůli vládním opatřením byla přesunuta na tento termín.

Domácí zpravodajství

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Charita / 6. 5. 2021 17:20

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

Článek měsíce

Velikonoce jako nebezpečné dny

Martin Šály / 7. 4. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
35%
 
Spíše ano
4%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
60%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 105)