Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelické kostely rozezní hudba a zpěv z nového zpěvníku

Domácí zpravodajství

Evangelické kostely rozezní hudba a zpěv z nového zpěvníku

e-cirkev.cz, red / 5. 6. 2022 0:41

Českobratrská církev evangelická má po více než 40 letech nový zpěvník. Přivítá jej při slavnostních bohoslužbách 5. června od 15 hodin v pražském evangelickém kostele U Salvátora (Salvátorská 1045/1, Praha 1). Zpěvník obsahuje téměř 800 písní a textů.

Ze světa

V Doněcké oblasti na Ukrajině po ostřelování zničili dřevěný kostel

ČTK / 5. 6. 2022 0:26

V Doněcké oblasti na Ukrajině po ostřelování zničili dřevěný kostel Rusko a Ukrajina se dnes navzájem obvinily z poničení dřevěného kostela Všech svatých v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že ruská armáda dělostřelecký útok na Svatohorskou lávru, pravoslavný klášter u Svjatohirsku, podnikla záměrně. Před boji se podle něj na místě ukrývalo asi 300 civilistů včetně 60 dětí. Podle Moskvy kostel při ústupu naopak vypálili ukrajinští vojáci.

Ze světa

Oslavy jubilea Alžběty II. pokračovaly bohoslužbou, panovnice se jí nezúčastnila

ČTK / 4. 6. 2022 0:15

Oslavy jubilea Alžběty II. pokračovaly bohoslužbou, panovnice se jí nezúčastnila V londýnské katedrále svátého Pavla se v pátek konala bohoslužba u příležitosti jubilea královny Alžběty II., která usedla na trůn před 70 lety. Šestadevadesátiletou panovnici kvůli zdravotním obtížím na obřadu zastoupil její syn Charles, píše server BBC. Premiér Boris Johnson během obřadu četl z bible.

Domácí zpravodajství

Želivský klášter má nového opata

www.zeliv.eu, ČTK / 2. 6. 2022 17:09

Želivský klášter má nového opata Kanonie premonstrátů v Želivě oznamila, že 31. května byl novým želivským opatem zvolen bratr Tadeáš Robert Spišák. Do služby byl uveden generálním opatem řádu, Josem Woutersem. Spišák nastoupil po opatu Jáchymovi, kterému letos skončilo funkční období.

Ze světa

V Kanadě jsou na prodej kostely, církev nemá peníze pro oběti zneužívání

ČTK / 1. 6. 2022 23:58

V Kanadě jsou na prodej kostely, církev nemá peníze pro oběti zneužívání Náboženské stavby v 34 farnostech kanadského Newfoundlandu půjdou do prodeje, aby mohla církev zaplatit odškodné obětem sexuálního násilí. Podle serveru Radio-Canada mezi nimi bude i bazilika Jana Křtitele, která je druhým největším katolickým kostelem v zemi.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
21%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 91)