Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
OSN přijala rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu

Ze světa

OSN přijala rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu

ČTK / 21. 1. 2022 11:32

Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu. Vyzvalo zároveň členské státy a společnosti provozující sociální sítě, aby aktivně pomáhaly v boji proti antisemitismu. Rezoluci předložil společně Izrael a Německo, 193členné Valné shromáždění ji přijalo bez hlasování na základě konsenzu.

Ze světa

Bývalý papež podle právníků pochybil v kauzách zneužití, když působil v Mnichově

ČTK / 20. 1. 2022 21:29

Bývalý papež podle právníků pochybil v kauzách zneužití, když působil v Mnichově Kardinál Joseph Ratzinger, pozdější papež Benedikt XVI., pochybil ve čtyřech případech sexuálního zneužití v letech 1977 až 1982, když vedl arcibiskupství v Mnichově a Freisingu. Tvrdí to dnes zveřejněná zpráva právních expertů, kteří zkoumali případy sexuálního zneužití v této bavorské arcidiecézi.

Domácí zpravodajství

Nové výsledky zpochybňují pokles věřících tradičních církví. Sčítání proběhlo i na Slovensku

Vlastní zpráva / 20. 1. 2022 14:38

Nové výsledky zpochybňují pokles věřících tradičních církví. Sčítání proběhlo i na Slovensku Český statistický úřad zveřejnil detailní data o náboženském vyznání ze sčítání 2021, které již zahrnují i menší církve a náboženské směry. Z výsledků vyplývá, že oproti sčítání z roku 2011 početně neposílily menší církve, ale obecné kategorie typu "katolická víra", "křesťanství" nebo "protestantská/evangelická víra"

Ze světa

Katoličtí biskupové poblahopřáli nově zvolené předsedkyni Evropského parlamentu

Proglas, ČTK, red. / 19. 1. 2022 11:10

Katoličtí biskupové poblahopřáli nově zvolené předsedkyni Evropského parlamentu Předseda Komise biskupských konferencí Evropské unie, lucemburský arcibiskup Jean Claude Hollerich, jménem uskupení poblahopřál Robertě Metsolaové ke včerejšímu zvolení do čela Evropského parlamentu. Kandidátka nejsilnější lidovecké frakce nahradí v čele jediné přímo volené evropské instituce nedávno zesnulého Davida Sassoliho z Itálie.

Domácí zpravodajství

Apoštolský nuncius Balvo v České republice končí, byl pověřen novou misí v Austrálii

vaticannews, red. / 17. 1. 2022 13:01

Apoštolský nuncius Balvo v České republice končí, byl pověřen novou misí v Austrálii Dosavadní apoštolský nuncius v České republice, arcibiskup Charles Daniel Balvo, byl pověřen novou misí. Papež František jej jmenoval apoštolským nunciem v Austrálii. Balvo byl jmenován apoštolským nunciem v České republice 21. září 2018. 

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
22%
 
Ne
23%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 82)