Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění

Ze světa

Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění

ČTK / 3. 5. 2021 0:41

Izrael držel v neděli den smutku za 45 lidí, kteří zemřeli při tlačenici během shromáždění příslušníků ortodoxní židovské komunity na hoře Meron, jež se konalo ze čtvrtka na pátek na severu země. Vlajky jsou spuštěny na půl žerdi. Úřady vyšetřují, kdo je za jednu z nejtragičtějších civilních katastrof v historii Izraele zodpovědný. 

Ze světa

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně

ČTK / 3. 5. 2021 0:06

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně Pravoslavní křesťané se v Jeruzalémě sešli k obřadu svatého ohně. Díky uvolnění koronavirových restrikcí v Izraeli jich letos bylo mnohem více než v loňském roce. Podle věřících se svatý oheň v chrámu Božího hrobu spontánně každoročně rozhoří na znamení toho, že Ježíš stále myslí na své následovníky. Tradice je stará 1500 let. První zmínka o této události, která je symbolem Kristova vzkříšení, spadá do 4. století. 

Ze světa

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě

Vlastní zpráva / 1. 5. 2021 11:32

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě Papežská univerzita sv. Tomáše Akvinského (Řím) ve spolupráci s Karlovou Univerzitou, Teologickou kolejí Sapientia (Budapešť) a Univerzitou kardinála Stefana Wyszyńského (Varšava) pořádají soutěž esejí pro země střední a východní Evropy s názvem „Neznámé hlasy ze Středozemě“. Tématem je náboženství v regionu střední a východní Evropy. 

Ze světa

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům

ČTK / 29. 4. 2021 22:36

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům Papež František dnes schválil nová protikorupční opatření, která se týkají zaměstnanců a funkcionářů Vatikánu a Římské kurie, tedy řídicího aparátu katolické církve. Těm nová pravidla například zakazují přijímat dary v hodnotě 40 eur (zhruba 1000 korun).

Domácí zpravodajství

Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze

ČTK / 29. 4. 2021 22:30

Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze Policie prověřuje večírek, který se konal v úterý na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí. Akce se účastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí sekretariátu kardinála Dominika Duky Vojtěch Mátl či vedoucí Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 975)