Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá

Domácí zpravodajství

Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá

ČTK / 22. 4. 2021 12:44

Pokud chce být Česká republika svobodným a suverénním státem, musí být hrdá, aby dokázala chránit svou integritu a suverenitu, napsal prezidentu Miloši Zemanovi kardinál Dominik Duka. Text dnes zveřejnil na svém blogu. Klade v něm také otázku, zda silnější má právo jednat se slabším mocensky, anebo má povinnost respektovat jeho integritu a jeho práva.

Domácí zpravodajství

V nové řadě soutěže StarDance bude tančit i husitská farářka Martina Kopecká

ČTK, red. / 21. 4. 2021 0:11

V nové řadě soutěže StarDance bude tančit i husitská farářka Martina Kopecká V nové řadě letošního ročníku StarDance ... když hvězdy tančí bude mezi soutěžícími i farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká. Kopecká  se v roce 2018 účastnila i katolické synody o mladých lidech v Římě jako jedna z mála žen.

Ze světa

Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů

ČTK / 19. 4. 2021 11:49

Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů Až 70.000 muslimů se přišlo pomodlit na Chrámovou horu v Jeruzalémě, kde stojí třetí nejposvátnější místo islámu mešita Al-Aksá. Šlo o modlitbu prvního pátku muslimského postního měsíce ramadánu, která bývá tradičně hojně navštěvovaná.

Ze světa

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu

ČTK / 19. 4. 2021 11:42

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu Polsko si dnes připomíná 78. výročí od vypuknutí povstání obyvatel židovského ghetta ve Varšavě, kteří se v zoufalém pokusu snažili odvrátit deportace do nacistických vyhlazovacích táborů. Jednalo se o největší ozbrojené povstání Židů za druhé světové války a také první městskou vzpouru v okupované Evropě.

Ze světa

V kapli svatého Jiří na hradě Windsor byl pohřben princ Philip

ČTK, red. / 17. 4. 2021 17:32

V kapli svatého Jiří  na hradě Windsor byl pohřben princ Philip Britskou státní hymnou dnes skončil pohřební obřad prince Philipa, manžela královny Alžběty II., který zemřel minulý pátek ve věku 99 let. Po úvodní minutě ticha se konal pohřební obřad v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Toho se vzhledem k pandemii účastnilo jen 30 hostů, převážně členů rodiny.  Tělo vévody z Edinburghu bylo po konci ceremoniálu uloženo do královské hrobky.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Donace.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 808)