Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Mladá Mexičanka lídry na klimatickém summitu kárala, papež popřál úspěch

Ze světa

Mladá Mexičanka lídry na klimatickém summitu kárala, papež popřál úspěch

ČTK / 23. 4. 2021 10:19

Účastníci virtuálního summitu o změnách klimatu si včera na Den Země vyslechli i kritický projev 19leté aktivistky z ekologického hnutí Fridays For Future. Mexičanka Xiye Bastidaová světovým lídrům vzkázala, že "klimatickou krizi" způsobily činy lidí, jako jsou oni, a podpora systémů fungujících na úkor chudších regionů. Promluvil i papež František, který řekl, že svět je na pokraji katastrofy, a politikům popřál úspěch.

Domácí zpravodajství

Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá

ČTK / 22. 4. 2021 12:44

Duka napsal Zemanovi: Pokud chce být ČR svobodným státem, musí být hrdá Pokud chce být Česká republika svobodným a suverénním státem, musí být hrdá, aby dokázala chránit svou integritu a suverenitu, napsal prezidentu Miloši Zemanovi kardinál Dominik Duka. Text dnes zveřejnil na svém blogu. Klade v něm také otázku, zda silnější má právo jednat se slabším mocensky, anebo má povinnost respektovat jeho integritu a jeho práva.

Domácí zpravodajství

V nové řadě soutěže StarDance bude tančit i husitská farářka Martina Kopecká

ČTK, red. / 21. 4. 2021 0:11

V nové řadě soutěže StarDance bude tančit i husitská farářka Martina Kopecká V nové řadě letošního ročníku StarDance ... když hvězdy tančí bude mezi soutěžícími i farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká. Kopecká  se v roce 2018 účastnila i katolické synody o mladých lidech v Římě jako jedna z mála žen.

Ze světa

Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů

ČTK / 19. 4. 2021 11:49

Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů Až 70.000 muslimů se přišlo pomodlit na Chrámovou horu v Jeruzalémě, kde stojí třetí nejposvátnější místo islámu mešita Al-Aksá. Šlo o modlitbu prvního pátku muslimského postního měsíce ramadánu, která bývá tradičně hojně navštěvovaná.

Ze světa

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu

ČTK / 19. 4. 2021 11:42

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu Polsko si dnes připomíná 78. výročí od vypuknutí povstání obyvatel židovského ghetta ve Varšavě, kteří se v zoufalém pokusu snažili odvrátit deportace do nacistických vyhlazovacích táborů. Jednalo se o největší ozbrojené povstání Židů za druhé světové války a také první městskou vzpouru v okupované Evropě.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 928)