Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Duka zítra navštíví Institut Václava Klause

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka zítra navštíví Institut Václava Klause

Vlastní zpráva / 11. 2. 2020 17:31

Pražský arcibiskup Dominik Duka zítra v odpoledních hodinách navštíví Institut Václava Klause. Podle tiskového mluvčího pražského arcibiskupství Stanislava Zemana se bude jednat o „přátelské setkání s prof. Václavem Klausem u příležitostí 10. výročí působení pana kardinála na Svatovojtěšském stolci“.

Domácí zpravodajství

Žalobce navrhl pro bývalého pražského imáma deset let vězení.

ČTK / 11. 2. 2020 13:40

Žalobce navrhl pro bývalého pražského imáma deset let vězení. Státní zástupce Marek Bodlák navrhl potrestat bývalého pražského imáma Samera Shehadeha deseti lety vězení. Podle jeho dnešní závěrečné řeči před pražským městským soudem se podařilo prokázat, že pomohl svému bratrovi Omarovi a jeho družce Fátimě Hudkové odejít do Sýrie a přidat se k teroristické organizaci An-Nusra. Zároveň podle žalobce s jejich přispěním poslal teroristické organizaci finanční prostředky vybrané ve sbírkách v Česku.

Domácí zpravodajství

Dnes je světový den nemocných. Biskupové navštíví nemocnice a hospice

ČTK, red. / 11. 2. 2020 12:19

Dnes je světový den nemocných. Biskupové navštíví nemocnice a hospice Připomínkou nemocných a trpících a možností vyjádřit solidaritu s nimi je Světový den nemocných. Vyhlásil ho papež Jan Pavel II. v roce 1993 a připadá na svátek Panny Marie Lurdské 11. února. Čeští a moravští biskupové navštíví nemocnice či hospice, které katolická církev provozuje i ty, které mají jinou správu, a budou sloužit eucharistii především za nemocné, lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál

Domácí zpravodajství

Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor

ČTK, iROZHLAS.cz / 9. 2. 2020 22:36

Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor V sobotu zemřel český filozof Erazim Kohák. Bylo mu 86 let. Kohák se ve své práci zabýval zejména ekologickými tématy a byl aktivním členem řady environmentálních organizací. V Americe jeden čas působil i jako pastor.

Ze světa

Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé

ČTK, red. / 8. 2. 2020 0:06

Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé Kritikou po zvolení prvního ministerského předsedy v některé z německých spolkových zemí hlasy Alternativy pro Německo (AfD) nešetří německé židovské organizace. Mluví o potvrzení svých nejhorších obav. Objevují se také srovnání s dobou, kdy se vlády v Německu ujali nacisté.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 95)