Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista

Domácí zpravodajství

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista

ČTK / 2. 4. 2021 1:13

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro věřící připomenutím Kristova utrpení a smrti. Tradičně se na Velký pátek připravují obřady v kostelech, stejně jako loňské jsou ale i letošní Velikonoce ovlivněné pandemií koronaviru.

Domácí zpravodajství

Kvůli pandemii se loni konalo o čtvrtinu méně křtů než obvykle

ČTK / 29. 3. 2021 22:56

Kvůli pandemii se loni konalo o čtvrtinu méně křtů než obvykle V důsledku opatření proti šíření koronaviru se loni uskutečnilo i méně křtů než obvykle. V katolické církvi jich bylo 14.600, což je o čtvrtinu méně, než je dlouhodobý průměr. Nejvíce ubylo křtů malých dětí. Namísto tradiční doby křtu na Velikonoce mnozí loni na přijetí do církve čekali až do června. Téměř celý rok pak nebylo možné pořádat bohoslužby v obvyklém rozsahu.

Ze světa

Vatikán potrestal dva polské arcibiskupy v kauze zneužívání dětí duchovními

ČTK / 29. 3. 2021 22:50

Vatikán potrestal dva polské arcibiskupy v kauze zneužívání dětí duchovními Papež potrestal dva polské arcibiskupy, kteří v minulosti zamlčovali případy sexuálního zneužívání dětí duchovními a pachatele kryli. Oznámila to dnes polská média s odvoláním na diplomatické zastoupení Vatikánu. Arcibiskupové Slawoj Leszek Glódž a Edward Janiak mají zakázáno účastnit se jakýchkoliv veřejných církevních obřadů ve svých arcidiecézích, gdaňské a kališské, ze kterých se nesmějí přestěhovat.

Domácí zpravodajství

Vláda prodloužila opatření, umožní účast na večerních bohoslužbách

ČTK / 26. 3. 2021 22:28

Vláda prodloužila opatření, umožní účast na večerních bohoslužbách Vláda na krátkém mimořádném zasedání dnes večer schválila prodloužení všech dosavadních opatření proti šíření koronaviru navázaných na nouzový stav do 11. dubna. O Velikonocích ale lidé budou smět vycházet na mše i po 21:00

Domácí zpravodajství

Federace židovských obcí je znepokojena výběrem Pavla Černockého jako kandidáta do Rady ČT

Vlastní zpráva / 24. 3. 2021 20:27

Federace židovských obcí je znepokojena výběrem Pavla Černockého jako kandidáta do Rady ČT Federace židovských obcí v České republice je znepokojena, že do užšího výběru osob, ze kterých bude Poslanecká sněmovna volit nové členy Rady České televize, postoupil i Pavel Černocký. Tento kandidát v rozhovoru pro Parlamentní listy z 3. března 2020 uvedl: „Bojím se vlády ´židoliberálů´, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem.“

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 886)