Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavná církev dostala výpověď z krypty na Olšanech

Domácí zpravodajství

Pravoslavná církev dostala výpověď z krypty na Olšanech

ČTK / 2. 11. 2021 21:39

Správa pražských hřbitovů vypověděla pravoslavné církvi smlouvu o užívání krypty na Olšanských hřbitovech v Praze. Podle správy církev kryptu, která je kulturní památkou, poškozovala a udělala si z ní sklad. Zástupci církve výpověď odmítli jako politické rozhodnutí. 

Domácí zpravodajství

Setkání liturgické iniciativy bude věnováno novému evangelickému zpěvníku a společné modlitbě

Vlastní zpráva / 31. 10. 2021 22:46

Setkání liturgické iniciativy bude věnováno novému evangelickému zpěvníku a společné modlitbě Nový evangelický zpěvník bude tématem setkání evangelické liturgické iniciativy ve Dvoře Králové. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu od 18h na faře Českobratrské církve evangelické, kdy bude po nešporní modlitbě i hlavní přednáška faráře a člena zpěvníkové komise Daniela Hellera. Svůj nový zpěvník evangelická církev vydá koncem tohoto roku po řadě let příprav.

Ze světa

Papež vyzval k přijetí účinných řešení na ochranu klimatu. Do Glasgow pojede kardinál Parolin

ČTK / 31. 10. 2021 20:33

Papež vyzval k přijetí  účinných řešení na ochranu klimatu. Do Glasgow pojede kardinál Parolin Papež František před zahájením klimatické konference COP26 v Glasgow vyzval světové politiky, aby nalezli účinná řešení klimatických změn.  Cílem podle něj je nabídnout "konkrétní naději" budoucím generacím. František naopak varoval před ochranářstvím a izolacionismem.

Ze světa

Americký prezident Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé

ČTK / 29. 10. 2021 21:50

Americký prezident Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé Americký prezident Biden s manželkou Jill dnes navštívili ve Vatikánu papeže Františka. Jednání trvalo nezvykle dlouho. Prezident s papežem jednali o klimatických změnách či o reakci na pandemii covidu-19. Biden poděkoval papežovi za nasazení ve prospěch chudých, utlačováných a pronásledováných po celém světě. Papež před Bidenem přijal i jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, který jej požádal o návštěvu KLDR.

Ze světa

Hejtman Grolich předal papeži Františkovi kříž z trámů kostela zničeného tornádem

Vlastní zpráva / 29. 10. 2021 0:53

Hejtman Grolich předal papeži Františkovi kříž z trámů kostela zničeného tornádem Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) předal ve středu 27. října při generální audienci ve Vatikánu papeži Františkovi kříž vyrobený z trámů kostela, který v červnu v Moravské Nové Vsi poničilo tornádo. 

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)