Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Bojovník proti apartheidu Desmond Tutu oslavil devadesátiny

Ze světa

Bojovník proti apartheidu Desmond Tutu oslavil devadesátiny

ČTK / 13. 10. 2021 0:21

Bývalý jihoafrický anglikánský arcibiskup Desmond Tutu, který v říjnu oslavil devadesátiny, proslul především jako bojovník proti apartheidu. Za svou roli v kampani na vyřešení tohoto problému získal v roce 1984 Nobelovu cenu za mír. Angažoval se i v boji za lidská práva, proti chudobě, AIDS či rasismu.

Domácí zpravodajství

Lipovská a Nerušil ve volbách neuspěli. Arcibiskupství s ním zatím o návratu nejedná

Vlastní zpráva / 12. 10. 2021 19:19

Lipovská a Nerušil ve volbách neuspěli. Arcibiskupství s ním zatím o návratu nejedná Hana Lipovská (Volný Blok) i Josef Nerušil (SPD) ve volbách do Poslanecké sněmovny propadli. Bývalá členka Rady České televize a bývalý rozhlasový radní místo poslance nezískali.

Domácí zpravodajství

Ovčáček pro Proglas: K prezidentovi bychom měli přistupovat jako k nemocnému Janu Pavlu II.

Radio Proglas /redakce / 12. 10. 2021 12:38

Ovčáček pro Proglas: K prezidentovi bychom měli přistupovat jako k nemocnému Janu Pavlu II. Prezident Miloš Zeman je ve stabilizovaném stavu, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze má špičkovou péči, docházejí za ním rodinní příslušníci i nejbližší spolupracovníci a sleduje monitoring tisku, řekl včera v relaci 13+ Radia Proglas mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Dodal, že délka hospitalizace je v kompetenci lékařů. Zmínil také to, že k Miloši Zemanovi by se mělo přistupovat podobně jako k nemocnému svatému Janu Pavlu II.

Ze světa

Kolín nad Rýnem povolí muezziny svolávající k modlitbám

ČTK / 12. 10. 2021 9:28

Kolín nad Rýnem povolí muezziny svolávající k modlitbám Kolín nad Rýnem jako první velké město v Německu mešitám povolí svolávání k modlitbě prostřednictvím muezzinů. Radnice sdělila, že to má být znamením respektu a toho, jak si město váží různorodosti. Svolávání k modlitbě se bude moci Kolínem rozléhat vždy v pátek kolem poledne.

Ze světa

Předsedkyně americké Sněmovny hovořila s papežem o potratech na pozadí bouřlivých debat v USA

ČTK / 12. 10. 2021 0:34

Předsedkyně americké Sněmovny hovořila s papežem o potratech na pozadí bouřlivých debat v USA Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů a katolička Nancy Pelosiová se ve Vatikánu setkala s papežem Františkem, hovořili o potratech. Pelosiová nedávno čelila kritice části amerických biskupů za svou podporu práva na potrat. Federální vláda a stát Texas v posledních týdnech vedou spor o texaský zákon zakazující prakticky všechny potraty, spor zažil již několik zvratů a ve Spojených státech vyvolává mnoho emocí.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)