Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ministerstvo zemědělství ruší program na obnovu kapliček. Jurečka interpeluje ministra

Domácí zpravodajství

Ministerstvo zemědělství ruší program na obnovu kapliček. Jurečka interpeluje ministra

ČTK, Agris.cz, red. / 25. 9. 2018 10:30

Ministerstvo zemědělství nepočítá s pokračováním dotačního programu na obnovu kapliček, cest nebo regionálních zemědělských muzeí, cituje agrární portál Agris.cz zprávu ČTK. Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce kvůli tomu interpelovat jak současného ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD), tak premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ze světa

Papež na cestě po Pobaltí připomněl minulost spojenou se sovětskou a nacistickou okupací

ČTK, red. / 24. 9. 2018 11:23

Papež na cestě po Pobaltí připomněl minulost spojenou se sovětskou a nacistickou okupací Svou  by měla Litva využít jako podnět k prosazování tolerance na evropském kontinentu. Po příletu do Vilniusu to v sobotu řekl papež František. Papež je na čtyřdenní návštěvě pobaltských republik. V Litvě strávil víkend, v pondělí je očekávám v Lotyšsku a v úterý v Estonsku

Domácí zpravodajství

ČR má nového apoštolského nuncia, je jím Američan Balvo

ČTK / 24. 9. 2018 11:13

ČR má nového apoštolského nuncia, je jím Američan Balvo Novým apoštolským nunciem pro Českou republiku se stal sedmašedesátiletý arcibiskup Charles Daniel Balvo, rodák z Brooklynu v USA, který už v ČR působil. Jeho jméno  zveřejnil Vatikán. ČTK o tom informoval mluvčí České biskupské konference František Jemelka. 

Domácí zpravodajství

Úřad vlády vyvrací mýty šířené v souvislosti s tzv. Istanbulskou úmluvou

Vlastní zpráva / 22. 9. 2018 16:33

Úřad vlády vyvrací mýty šířené v souvislosti s tzv. Istanbulskou úmluvou Úřad vlády České republiky vydal v září 2018 brožuru s názvem „Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí: mýty fakta“. Brožura vznikla na základě doporučení Výboru pro prevenci domácího násilí a násilí na ženách. Podle jeho předsedkyně psycholožky Branislavy Marvánové Vargové reaguje na stále častější dezinformace a kampaň některých politiků a platforem proti ratifikaci Istanbulské úmluvy.

Domácí zpravodajství

Církev přestavěla břežanský zámek na čtyřhvězdičkový hotel

ČTK / 20. 9. 2018 21:50

Církev přestavěla břežanský zámek na čtyřhvězdičkový hotel V Dolních Břežanech u Prahy se dnes otevřel čtyřhvězdičkový hotel Chateau Clara Futura, který vznikl rekonstrukcí zchátralého zámku. Pražské arcibiskupství, jež areál vlastní, do oprav investovalo zhruba 250 milionů korun. Podle Jana Baláka z arcibiskupství prostředky směřovaly nejen do budovy, ale do celého areálu.

Článek měsíce

Svět není nebezpečný, nebezpečné je nenacházet v něm Krista. Úvaha nad cíli soudobé pastorace

Tomáš Sixta / 1. 7. 2021
Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte se zpřísněním pravidel pro předkoncilní liturgii?
Ano
67%
 
Částečně
1%
 
Ne
24%
 
Nevím
4%
 
Je mi to jedno
4%
 
(Počet hlasů celkem: 217)