Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ve Francii se stal obětí vraždy katolický kněz, pachatel se udal na policii

Ze světa

Ve Francii se stal obětí vraždy katolický kněz, pachatel se udal na policii

ČTK / 9. 8. 2021 23:09

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes dnes ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pachatel trestného činu, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv.  Pravděpodobný pachatel se léčil na psychiatrii.

Ze světa

Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon

ČTK / 4. 8. 2021 14:15

Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon Papež František dnes obnovil středeční generální audience, přerušené kvůli červencové operaci. Během setkání s věřícími povzbudil obyvatele Libanonu, kteří si dnes připomínají první výročí ničivého výbuchu v bejrútském přístavu, uvedly zahraniční agentury. Řekl také, že si velmi přeje navštívit tuto zemi.

Domácí zpravodajství

Konference řeholí vyzývá Lipovskou a Nerušila, aby svoji kandidaturu nespojovali s křesťanstvím

Vlastní zpráva / 4. 8. 2021 13:38

Konference řeholí vyzývá Lipovskou a Nerušila, aby svoji kandidaturu nespojovali s křesťanstvím Předsednictvo konferencí mužských a ženských řeholí dnes vydalo společné prohlášení, v něm řeholníci vyjadřují znepokojení nad politickou angažovaností Hany Lipovské a Josefa Nerušila ve prospěch radikálních politických uskupení. Zároveň je vyzvali, aby své kandidatury nespojovali s křesťanstvím a římskokatolickou církví.

Domácí zpravodajství

Likvidace tzv. cikánského tábora v Osvětimi se připomíná jako Památný den romského holokaustu

Vlastní zpráva / 3. 8. 2021 11:20

Likvidace tzv. cikánského tábora v Osvětimi se připomíná jako Památný den romského holokaustu V noci z 2. na 3. srpna 1944 nacisté zlikvidovali tzv. cikánský rodinný tábor, součást koncentračního tábora Auschwitz–Birkenau. Více než tři tisíce Romů a Sintů z tábora bylo přes noc zabito. Na základě této události je připomínán 2. srpen jako Památný den romského holokaustu. Na znamení solidarity vyvěsila romskou vlajku mimo jiné i Židovská obec v Praze.

Ze světa

V Iráku se otevře kostel pro tamní křesťany, na který přispěli čeští katolíci

ČTK / 2. 8. 2021 21:21

V Iráku se otevře kostel pro tamní křesťany, na který přispěli čeští katolíci Nový kostel, na který přispěla česká katolická církev, budou mít od soboty 31. července křesťané z iráckého města Karakoš. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)