Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Justiční vraždu Horákové připomněly černé prapory i pietní akty

Domácí zpravodajství

Justiční vraždu Horákové připomněly černé prapory i pietní akty

ČTK, red. / 27. 6. 2020 1:31

Výročí justiční vraždy právničky a političky Milady Horákové dnes v Česku připomněly černé prapory a transparenty s její podobiznou na budovách, pietní shromáždění i zvukové záznamy z jejího vykonstruovaného procesu vysílané do veřejného prostoru. Portrét Horákové se bude od půlnoci do rána promítat na sídlo KSČM v Praze. Horáková byla oběšena před 70 lety, 27. června 1950 v 5.35 hodin ráno. Byla jedinou ženou, kterou komunistická justice nechala z politických důvodů popravit.

Ze světa

Papež odstavil polského biskupa podezřelého z krytí pedofilie

ČTK / 26. 6. 2020 9:12

Papež odstavil polského biskupa podezřelého z krytí pedofilie Papež František jmenoval nového správce jedné diecéze v Polsku, kde místní biskup čelí obviněním, že chránil kněze, o kterém věděl, že sexuálně zneužívá děti. Rozhodnutí přichází více než měsíc poté, co se vedení polské katolické církve rozhodlo předat případ biskupa Edwarda Janiaka Vatikánu k rozsouzení.

Domácí zpravodajství

Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč

ČTK / 24. 6. 2020 8:29

Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč Česká katolická církev vyčíslila své ztráty za dobu pandemie koronaviru na 220 milionů korun. Suma je předběžná a zahrnuje výpadek zisku z kostelních sbírek, výpovědi z pronájmu provozoven a bytů, které katolická církev spravuje, ztráty na vstupném do muzeí či z provozování hotelů a restaurací.

Domácí zpravodajství

Restituce přinesly 3950 soudních sporů, přes půlku jich skončilo

ČTK / 21. 6. 2020 18:08

Restituce přinesly 3950 soudních sporů, přes půlku jich skončilo Více než polovina z téměř 4000 soudních sporů zahájených při majetkovém vyrovnávání státu s církvemi už skončila. Vyplývá to ze zprávy o průběhu vydávání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, kterou v pondělí předloží pro informaci vládě ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Ze světa

Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly

ČTK, red. / 21. 6. 2020 17:57

Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly Papež František se dnes ve Vatikánu setkal se skupinou zdravotníků z Lombardie, kteří v posledních měsících sváděli tuhý boj s epidemií koronaviru. Jménem církve jim poděkoval za jejich „heroickou snahu“ a obětavost, kterou prokázali při neúnavné péči o nakažené. 

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Donace.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 870)