Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně

Ze světa

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně

ČTK / 3. 5. 2021 0:06

Pravoslavní křesťané se v Jeruzalémě sešli k obřadu svatého ohně. Díky uvolnění koronavirových restrikcí v Izraeli jich letos bylo mnohem více než v loňském roce. Podle věřících se svatý oheň v chrámu Božího hrobu spontánně každoročně rozhoří na znamení toho, že Ježíš stále myslí na své následovníky. Tradice je stará 1500 let. První zmínka o této události, která je symbolem Kristova vzkříšení, spadá do 4. století. 

Ze světa

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě

Vlastní zpráva / 1. 5. 2021 11:32

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě Papežská univerzita sv. Tomáše Akvinského (Řím) ve spolupráci s Karlovou Univerzitou, Teologickou kolejí Sapientia (Budapešť) a Univerzitou kardinála Stefana Wyszyńského (Varšava) pořádají soutěž esejí pro země střední a východní Evropy s názvem „Neznámé hlasy ze Středozemě“. Tématem je náboženství v regionu střední a východní Evropy. 

Ze světa

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům

ČTK / 29. 4. 2021 22:36

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům Papež František dnes schválil nová protikorupční opatření, která se týkají zaměstnanců a funkcionářů Vatikánu a Římské kurie, tedy řídicího aparátu katolické církve. Těm nová pravidla například zakazují přijímat dary v hodnotě 40 eur (zhruba 1000 korun).

Domácí zpravodajství

Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze

ČTK / 29. 4. 2021 22:30

Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze Policie prověřuje večírek, který se konal v úterý na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí. Akce se účastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí sekretariátu kardinála Dominika Duky Vojtěch Mátl či vedoucí Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž.

Domácí zpravodajství

Sněmovna dala šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry

ČTK, red. / 29. 4. 2021 18:38

Sněmovna dala šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry Sněmovna dnes dala v úvodním kole šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. Podpořila zároveň navrhované zvýšení ochrany manželství výhradně jako svazku muže a ženy ústavním zakotvením. Snahy o zamítnutí obou předloh už v prvním čtení dolní komora po dnešní čtyřhodinové diskusi odmítla.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)