Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František pronesl tradiční poselství Urbi et orbi

Ze světa

Papež František pronesl tradiční poselství Urbi et orbi

ČTK, red. / 4. 4. 2021 17:01

Papež František dnes ve svém poselství Urbi et orbi (Městu a světu) apeloval na rychlejší distribuci vakcín, zejména chudým zemím. Ozbrojené konflikty během pandemie označil za skandální. Velikonoční liturgii předsedal kvůli pandemii covidu-19 už druhý rok za sebou v omezeném režimu, uvnitř Svatopetrské baziliky. 

Domácí zpravodajství

Věřící na Lomci slavili kvůli pandemii velikonoční vigilii venku před kostelem

ČTK / 3. 4. 2021 22:08

Věřící na Lomci slavili kvůli pandemii velikonoční vigilii venku před kostelem Jako možnost k návratu k vyšším hodnotám bere současnou situaci kolem koronaviru páter Josef Prokeš, jenž dnes sloužil liturgii ve venkovním areálu kostela v Lomci na Strakonicku. Velikonoční vigilie, největší událost v roce pro křesťany, se přesunula do plenéru kvůli opatření souvisejících s koronavirem.

Ze světa

Papež se na Velký pátek modlil před téměř prázdným Svatopetrským náměstím

ČTK, vaticannews / 3. 4. 2021 10:43

Papež se na Velký pátek modlil před téměř prázdným Svatopetrským náměstím Papež František se na Velký pátek večer zúčastnil velkopátečních obřadů křížové cesty. Kvůli koronavirové pandemii byla připomínka utrpění a umírání Ježíše Krista na kříži opět přeložena z obvyklého místa konání, kterým bývá římské Koloseum, na téměř prázdné Svatopetrské náměstí. Důležitou roli měly děti, které u 14 zastavení křížové cesty četly texty tlumočící jejich obavy a sny. František jim odpovídal modlitbami.

Domácí zpravodajství

Zemřeli faráři evangelické církve–Samuel Hejzlar, emeritní člen synodní rady Trusina a kurátor Černý

e-cirkev.cz, red. / 2. 4. 2021 23:31

Zemřeli faráři evangelické církve–Samuel Hejzlar, emeritní člen synodní rady Trusina a kurátor Černý Ve čtvrtek 1. dubna zemřel evangelický farář Jan Trusina , někdejší senior horáckého seniorátu a v letech 1988–1997 člen Synodní rady Českobratrské církve evangelické. V předvelikonočním týdnu v neděli 28. března zemřel po těžké nemoci i další evangelický farář Samuel Hejzlar ml., který působil dvacet let ve sboru na Dobříši.

Domácí zpravodajství

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista

ČTK / 2. 4. 2021 1:13

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro věřící připomenutím Kristova utrpení a smrti. Tradičně se na Velký pátek připravují obřady v kostelech, stejně jako loňské jsou ale i letošní Velikonoce ovlivněné pandemií koronaviru.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 86)