Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vzniklo fórum pro diskuzi mládeže s biskupy

Domácí zpravodajství

Vzniklo fórum pro diskuzi mládeže s biskupy

Vlastní zpráva / 9. 1. 2018 22:37

Mladí křesťané mají nově další příležitost, jak navázat kontakt s biskupy. Internetový portál Signály.cz, totiž zřídil na této adrese speciální fórum, které umožňuje oslovit s jakýmkoliv tématem Generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla. Ten dotazy buď zodpoví sám, anebo je předá konkrétnímu biskupovi. Mezi členy společenství je také kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

V ulicích Plzně koledoval biskup, primátor a hejtman

ČTK / 8. 1. 2018 23:23

V ulicích Plzně koledoval biskup, primátor a hejtman Netradiční tříkráloví koledníci vyrazili dnes dopoledne do plzeňských ulic, úřadů i bank v centru města. Kostýmy tří mudrců z Východu a kasičky pro tradiční sbírku charity si vzal plzeňský biskup Tomáš Holub, hejtman Josef Bernard (ČSSD) a primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Nejvyšší představitelé církve a místních samospráv se v Plzni poprvé při koledě sešli loni. Plzeňská diecéze, zahrnující Plzeňský a Karlovarský kraj, je jediná, kde se taková sestava koledníků schází. Biskup podnikl ještě podobnou pochůzku v Karlových Varech s primátorem a hejtmankou.

Ze světa

Pravoslavný svět oslavil Vánoce; v Rusku, na Ukrajině, koptové v Egyptě či s protesty v Betlémě

ČTK, red. / 8. 1. 2018 22:57

Pravoslavný svět oslavil Vánoce; v Rusku, na Ukrajině, koptové v Egyptě či s protesty v Betlémě V pravoslavném světě o víkendu vrcholily oslavy vánočních svátků, které tu vzhledem k posunu juliánského kalendáře připadají na 6. a 7. ledna. Nejmasovější účast na svátečních bohoslužbách zaznamenali v Ruské federaci, která je díky největšímu počtu věřících baštou světového pravoslaví. Vánoce dnes slaví i miliony lidí na Ukrajině a v Bělorusku, v balkánských zemích a na Kavkazu, ale i pravoslavní věřící v USA, Kanadě a Austrálii. Samozřejmě take v Řecku nebo na Blízkém východě, kde se pravoslavné církve označují spíše jako orthodoxní.

Domácí zpravodajství

Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany

Vlastní zpráva / 8. 1. 2018 0:29

Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany Slavnostní bohoslužbou si v sobotu 6. ledna v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí připomněli věřící vznik Církve československé husitské. Bohoslužby, jíž předsedal patriarcha církve Tomáš Butta, se, kromě ekumenických hostů, zúčastnila i ministryně obrany Karla Šlechtová (nestranička za hnutí ANO).

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové vyzvali věřící k volbě prezidenta, nikoho nedoporučili

ČTK / 5. 1. 2018 16:44

Katoličtí biskupové vyzvali věřící k volbě prezidenta, nikoho nedoporučili Čeští a moravští biskupové vyzvali věřící, aby se zúčastnili prezidentské volby. Nedali jmenovité doporučení, koho volit. Lidé by podle nich měli volit takového kandidáta, který podpoří slušnost ve veřejném životě, stabilitu rodiny či ochranu lidského života ve všech jeho fázích. V prohlášení, které má ČTK k dispozici, biskupové uvádějí, že prezident by měl ctít význam křesťanských hodnot pro společnost a vážit si pravdy i lásky k druhému člověku. Výzva České biskupské konference (ČBK) se má číst v závěru bohoslužeb v neděli 7. ledna.

Článek měsíce

Svět není nebezpečný, nebezpečné je nenacházet v něm Krista. Úvaha nad cíli soudobé pastorace

Tomáš Sixta / 1. 7. 2021

Kraje

Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte se zpřísněním pravidel pro předkoncilní liturgii?
Ano
67%
 
Částečně
1%
 
Ne
24%
 
Nevím
4%
 
Je mi to jedno
4%
 
(Počet hlasů celkem: 215)