Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Prahou projde tříkrálový průvod s velbloudy

Domácí zpravodajství

Prahou projde tříkrálový průvod s velbloudy

ČTK / 5. 1. 2018 10:41

Centrem Prahy projde dnes odpoledne průvod králů na velbloudech, který upozorní na tradiční Tříkrálovou sbírku. Sbírku pořáda po celé republice Charita ČR za pomoci řady dobrovolníků. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. Loni celkový výtěžek Tříkrálové sbírky poprvé překročil 100 milionů korun.

Ze světa

Na seznam Spojených států přibyla řada zemí porušujících náboženskou svobodu

ČTK / 5. 1. 2018 10:35

Na seznam Spojených států přibyla řada zemí porušujících náboženskou svobodu Americká vláda změnila na konci prosince klasifikaci celkem 11 zemí v oblasti dodržování náboženských svobod. Deset států včetně Číny, Saúdské Arábie, Barmy či Íránu opětovně získalo označení "států se znepokojivou situací" podle amerického zákona o dodržování náboženských svobod ve světě. Na základě legislativy schválené v roce 1998 má vláda Spojených států prosazovat svobodu vyznání jako součást své zahraniční politiky.

Domácí zpravodajství

Slavný Plečnikův kostel bude mít nový oltář od architekta Pleskota

ČTK / 4. 1. 2018 18:17

Slavný Plečnikův kostel bude mít nový oltář od architekta Pleskota Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Josipa Plečnika, který patří k dominantám pražských Vinohrad, dostane letos nový oltář. Farnost pro jeho zhotovení oslovila architekta Josefa Pleskota, známého svými obecně přijímanými intervencemi do historického prostředí.

Ze světa

Silvestrovské setkání komunity Taizé příští rok přivítá Madrid

Proglas.cz / 4. 1. 2018 9:51

Silvestrovské setkání komunity Taizé příští rok přivítá Madrid Bratři z komunity Taizé ve Francii od 70. let zvou mladé křesťany různých denominací, aby přelom roku strávili na setkání v některém z evropských velkých měst. Dvakrát tuto akci hostila Praha. Podle radia Proglas poprvé tuto příležitost příští rok získá hlavní město Španělska.

Domácí zpravodajství

Velvyslanec Vošalík: Ostatky kardinála Berana se vrátí do vlasti

Vlastní zpráva / 3. 1. 2018 17:49

Velvyslanec Vošalík: Ostatky kardinála Berana se vrátí do vlasti Papež František povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Dnešní informaci České televize telefonicky ČTK potvrdil český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík. Papež tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kněze, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství.

Článek měsíce

Svět není nebezpečný, nebezpečné je nenacházet v něm Krista. Úvaha nad cíli soudobé pastorace

Tomáš Sixta / 1. 7. 2021

Kraje

Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte se zpřísněním pravidel pro předkoncilní liturgii?
Ano
67%
 
Částečně
1%
 
Ne
24%
 
Nevím
4%
 
Je mi to jedno
4%
 
(Počet hlasů celkem: 217)