Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů

Ze světa

Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů

ČTK / 28. 1. 2019 20:48

Bohoslužbou pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700.000 lidí, v neděli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. V minulých dnech se pak papež František znovu postavil na obranu migrantů, když prohlásil, že je "nesmyslné a nezodpovědné" vnímat je všechny jako hrozbu pro společnost.

Ze světa

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce

ČTK / 28. 1. 2019 20:35

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce Výroční Den obětí holokastu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce. Na připomínku osvobození tábora v Osvětimi dorazily desítky nacionalistů a stoupenců krajíní pravice. V Maďarsku pak vládní strana Fidesz vydala prohlášení ke Dni památky obětí holokaustu, ve kterém úvádí, že mnozí západoevropští Židé dnes znovu žijí ve strachu, protože "s hromadnou imigrací byl na kontinent vpuštěn antisemitismus". 

Domácí zpravodajství

Biskup Malý: Vláda si za zdanění náhrad koupila podporu KSČM

ČTK, mn / 28. 1. 2019 18:35

Biskup Malý: Vláda si za zdanění náhrad koupila podporu KSČM Způsob schválení zdanění církevních náhrad ve Sněmovně demonstruje sílící bezskrupulóznost, aroganci a pokrytectví v české politice.

Domácí zpravodajství

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

ZTI / 27. 1. 2019 16:00

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty Krátce před Dnem památky obětí holokaustu, kdy si dnes svět připomíná výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince schválila poslanecká sněmovna novelu zákona, která zdaňuje peněžité náhrady za majetek nevydaný v restitucích. Zdanění náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty.

Ze světa

Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí

ČTK / 27. 1. 2019 11:24

Pumový útok na katolický kostel na Filipínách si vyžádal 20 obětí Dnešní útok na katolický kostel na jihu Filipín, kde jsou aktivní islamističtí radikálové, si podle nové bilance vyžádal 20 obětí, dalších 77 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Atentát se stal týden poté, co muslimové v referendu schválili vytvoření nového autonomního regionu na jihu Filipín.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022
Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)