Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Další senátní výbor odmítl zdanění náhrad církvím. Proti jsou i senátoři za ČSSD

Domácí zpravodajství

Další senátní výbor odmítl zdanění náhrad církvím. Proti jsou i senátoři za ČSSD

ČTK / redakce / 21. 2. 2019 9:40

Senát s největší pravděpodobností zamítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Plénu to včera doporučil garanční ústavně-právní výbor hlasy všech přítomných členů z koalice i opozice. Stejný postoj zaujal už dřív hospodářský výbor. Horní komora projedná předlohu poslanců KSČM příští středu.

Ze světa

Problém s Velkým pátkem vyřešili v Rakousku částečným svátkem

ČTK / 20. 2. 2019 11:14

Problém s Velkým pátkem vyřešili v Rakousku částečným svátkem O nějakou hodinu dříve budou moci jít už letos na Velký pátek Rakušané z práce domů. Spolková vláda se totiž dohodla, že den, kdy si křesťané připomínají smrt Ježíše Krista, bude svátkem, ale až od 14:00. Ministři tak reagovali na nedávné rozhodnutí Soudního dvora EU, který označil dosavadní ustanovení, podle nějž je Velký pátek svátkem jen pro členy některých církví, za diskriminační. 

Domácí zpravodajství

MfD: Církevní soudce chce pomáhat obětem zneužívání, přišel o funkci v církvi

ČTK / redakce / 20. 2. 2019 11:11

MfD: Církevní soudce chce pomáhat obětem zneužívání, přišel o funkci v církvi Biskupství brněnské odvolalo Jana Rozka z funkce církevního soudce za to, že i bez podpory církve založil iniciativu na pomoc obětem sexuálního zneužití duchovními. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku je odvolání z Diecézního církevního soudu v Brně zdůvodněno ztrátou bezvadné pověsti. Dekret podepsal biskup Vojtěch Cirkle.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud zamítl stížnost farnosti ve sporu o pozemky v držení obcí

ČTK / mn / 19. 2. 2019 13:21

Ústavní soud zamítl stížnost farnosti ve sporu o pozemky v držení obcí Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost Římskokatolické farnosti - prelatury Český Krumlov, která vedla spor o lesní pozemky v držení obcí. Podle dnešního nálezu se na pozemky nevztahovalo takzvané legitimní očekávání církve, které by plynulo ze starších soudních rozhodnutí nebo zákonné úpravy. 

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka pojede do Vatikánu na summit o zneužívání, sešel se s oběťmi

ČTK / mn / 19. 2. 2019 13:22

Kardinál Duka pojede do Vatikánu na summit o zneužívání, sešel se s oběťmi Větší otevřenost římskokatolické církve v ČR v případech sexuálního zneužívání ze strany duchovních požadují dvě desítky signatářů dopisu kardinálovi Dominiku Dukovi. Napsali mu před summitem předsedů biskupských konferencí v Římě, kde budou společně s papežem Františkem jednat o prevenci takových činů.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)